logo

Ertuğrul: “Biz görevimizi yapmaya devam edeceğiz.”

Eflani İlçesine bağlı Ovaşeyhler Köyü Gemicioğlu Mahallesinde önceki gün meydana gelen yangında 2 ev bir samanlık yanmıştı. İddiaya göre bazı vatandaşların geç müdahale edildiği yönündeki söylentiye Ak Parti Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, sosyal medya hesabından cevap verdi. Malesef 2 ev ve 1 samanlık yandı. yine de şükredelim ki can kaybı yok şükürler olsun diyen Ertuğrul: ” Bu gün öğle saatlerinde ilçemize bağlı Ovaşeyhler köyü Gemicioğlu mahallesinde meydana gelen yangında Selahattin AYKUT ve Ahmet GEMİCİ ye ait 2 ev ve bir samanlık maalesef yandı.
Yaz geleli ve özellikle son haftalar ve günlerde gelecek kara haberin emarelerini görmüş ve elimizden geldiği kadar vatandaşlarımızı uyarmaya çalışmıştık.
Yinede şükredelim ki can kaybı yok şükürler olsun.
Vatandaşlarımızı uyarırken bir yandan da kendi personelimize uyarılarımızı yapıyor araç ve gereçlerimizi teyakkuzda tutuyoruz.
Bu gün yangın ihbarı ile birlikte iki araç, ardından 3. araç ve orman işletme müdürlüğümüze bağlı Ovacuma işletme şefliğinden 1 araç derhal yangın mahalline sevkedildi. Yine Safranbolu Belediyesine ait araç ve il özel idaremize ait bir araç olay yerine intikal etti.
Olayı başlangıçtan itibaren takip ediyorum (İstanbul yolunda seyahat halinde bile takip ettim.)
Her yangıda olduğu gibi bu yangında da bazı vatandaşların prokavatif bir tavır sergilediğini ne yazık ki duydum ve fevkalade üzüldüm. Bizim arkadaşlarımız zamanla yarışıp en kısa zamanda doğru ve hızlı bir şekilde olaya müdahale etmeğe çalışırken karşılaştıkları olumsuz tavır ve davranışlar maalesef moral ve motivasyonlarını bozmaktadır. Ne amaçla yapıyorsunuz bilmem ama komik bile değilsiniz. Yazıktır günahtır ayıptır.
Biz görevimizi yapmaya devam edeceğiz ancak bilinmelidir ki, henüz ışınlama teknolojisini kullanamıyoruz. Bu teknolojiyi kullanmaya başladığımız anda siz telefonu kapatmadan biz yangına müdahale edeceğiz.
Şimdilik 22 km lik, dik rampa ve virajlarla dolu yolu aşıp 50-55 dakikada yangına müdahale edebiliyoruz.
Allah kimseyi, yangınla, selle ve depremle imtihan etmesin, geçmişler olsun.” dedi.

Yaz geleli ve özellikle son haftalar ve günlerde gelecek kara haberin emarelerini görmüş ve elimizden geldiği kadar vatandaşlarımızı uyarmaya çalışmıştık.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ