logo

Ertuğrul; “Buradan Bir Kahramanlık Hikayesi Çıkmaz”

Ak Parti Eflani İlçe Başkanı Ersin Cebeci 4 Ekim 2021 tarihinde Eflani Ak Parti İlçe Başkanlığı görevinden istifa etmişti. Ak Partinin kalesi olan ilçelerden biri olan Eflani ilçesindeki bu istifa gündeme bomba gibi düşmüştü.

Cebeci, sosyal medyasında istifası ile yaptığı açıklamanın bir bölümünde;  “Biz ne istediysek “Eflani için, Eflani halkı ve gençleri için istedik” bir buçuk aydan fazla da mücadele ettik ama olmadı. Yapılabilirliğine inandığım ve örnekleri olan uygulamaların söz konusu Eflani ve Eflani gençleri olunca Olmamasına üzüldük ve konunun en başından itibaren her detayından Eflani teşkilatımızı bilgilendirip il teşkilatımız ve milletvekillerimiz ile çözüme kavuşturmak için görüşmeler yaptık ancak sonuç alamadık ve süreç bu şekilde neticelendi” şeklinde ifadelerde bulunmuştu.

İşte o açıklamaya Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul’dan sert bir  açıklama geldi. Ertuğrul sosyal medya hesabında yaptığı açıklama da; kurumların kişilerin üzerinde olduğunu ifade ederek, herkesin her dediği her zaman olacak diye bir kaide yoktur, asıl olan görevde kalmaktır derken, mücadele edilirken  bazı şahısların öncelendiği vurgusunu yaparak ayrım yapılmaması , Allah rızası için mücadele edilmesinin gerektiğini söyledi.

Ertuğrul sert açıklamasında ben gidersem herkes gider yaklaşımının doğru olmadığını, bahanelerle ayrılarak mağdur rolü oynanmak istendiğini ve buradan bir kahramanlık hikayesinin çıkmayacağını ifade etti.

İşte Ertuğrul’un Cebeci’ye yönelik o sert paylaşımı:

 “Kurumlar kişilerin üzerindedir. Başkanlar, bakanlar, üyeler vaz geçilmez değildir.

Bu dünya böyle bir yerdir, herkesin her dediği her zaman olacak diye bir kaide yoktur.

Aslolan görevde kalmak memleket için, memleketin gençleri için, insanları için mücadeleye devam etmektir.

Mücadele bazı şahısları önceleyerek değil, tüm insanları kucaklayarak ayrım yapmadan herkes için her zaman ve Allah’ın rızası gözetilerek yapılmalıdır.

Mücadele edilirken nefsin arzusu, şahsi beklenti ve enaniyetten uzak olunmalıdır.

İstifa ederken “ben memleketim ve memleketimin gençleri için mücadele ettim” derken, başkalarının mücadele etmediği iması yapılmamalıdır.

Bizim teşkilatımızdaki herkes, başkanlık, belediye başkanlığı, meclis üyeliği gibi sıfatları olmadan, beklentisi olmadan, iyi niyetle, samimiyetle içimizde bulunan arkadaşlarımızdır. Bu arkadaşlarımızın emeklerine saygı duyulmalıdır.

Ben gidersem herkes gider yaklaşımı, beklentisi ve talebi doğru değildir. Bu arkadaşlarımıza doğruları her açıdan anlatılmalı ve hür iradeleri ile hareket etmelerine imkan verilmelidir.

Ak Parti halkın partisidir, Ak Parti ve lideri Recep Tayyip ERDOĞAN, sadece Türk Milletinin değil bütün mazlum milletlerinin umududur. Bizim üzerimize düşen emanetini gücümüzün yettiği kadar taşımaya devam etmektir.

Yorulan olabilir, bırakmak isteyen olabilir saygı duyarız, lakin bahanelerle ayrılarak, mağdur rolü oynanarak ve arkadaşlarını yanlış bilgilerle kandırıp istifaya zorlayarak kimse bir yere varamaz.

Buradan bir kahramanlık hikayesi çıkmaz. Sn. Ersin CEBECİ, hani helalleşmiştik, hakkımızı helal etmiştik.

Galiba yeniden helalleşmemiz gerekecek..! “

Ak Parti Eflani İlçe Başkanı Ersin Cebeci 4 Ekim 2021 tarihinde Eflani Ak Parti İlçe Başkanlığı görevinden istifa etmişti. Ak Partinin kalesi olan ilçelerden biri olan Eflani ilçesindeki bu istifa gündeme bomba gibi düşmüştü.

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ