logo

Ertuğrul; “Toki 2. Etap İçin Kolları Sıvadık”

Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, ilçede yapılan ve sahiplerine teslim edilen TOKİ 1.etabına yetişemeyen Eflanililere müjdeyi verdi.

Başkan Ertuğrul, “Yetişemeyenlere yönelik 2. Etap TOKİ projesi için kolları sıvadık. Dün itibarı ile “ anket çalışması “ başlattık. Talepleri toplayıp TOKİ ile masaya oturacağız.” Dedi.

Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“TOKİ 1. Etap konutlarında 96 daire hak sahiplerine teslim edildi, aileler dairelerine yerleşti.

TOKİ 1. Etapta, her türlü olumsuz propagandaya rağmen bize inanan ve sözümüze güvenen vatandaşlarımız karlı çıktı. Konumu, inşaat kalitesi, alt yapısı, ulaşımı, sosyal alanları, oyun parkı ve otopark imkanları gibi özellikleri nedeni ile büyük beğeni kazandı.

Eflani Belediyesi olarak, maddi ve manevi ciddi efor sarfettik. İmar plan tadilatı, 18. Madde uygulaması, yol, su, kanalizasyon, arsaların temini, satın alma ve kamulaştırma ( hala devam eden kamulaştırma davası var ) gibi. Şükürler olsun başardık ve bu bize mükafat olarak yetti.

TOKİ 1. Etabına yetişemeyenler pişman ama, üzülmelerine gerek yok. Yetişemeyenlere yönelik 2. Etap TOKİ projesi için kolları sıvadık. Dün itibarı ile “ anket çalışması “ başlattık. Talepleri toplayıp TOKİ ile masaya oturacağız.

TOKİ 1. Etabın hemen yanında TOKİ nin 8.500 M2, belediyemizin 6.500 M2 olmak üzere 15.000 M2 arsa mevcut. Alt yapı hazır. Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda hiç bir fedakarlıktan kaçınmadan gereğini yapacağız.

TOKİ 2. Etaptan konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız belediyemize müracaat ederek isimlerini ve iletişim bilgilerini vererek kayıt yaptırabilirler.” Diye konuştu.

Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, ilçede yapılan ve sahiplerine teslim edilen TOKİ 1.etabına yetişemeyen Eflanililere müjdeyi verdi.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ