Hoşgeldiniz  

Eski Belediye Başkanına tören…

Okan Küçük | 24 Ağustos 2016 | Genel, Güncel, haber A- A+

caymaztoren

Eski Safranbolu Belediye Başkanı Mustafa Erdoğan Caymaz için Safranbolu Belediyesi önünde tören düzenlendi.

c1Törene; AK Parti Karabük Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, İlçe Müftüsü Hasan Güneş, Safranbolu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Deniz, eski Belediye Başkanı ve Milletvekili Mustafa Eren, eski Belediye Başkanı Kızıltan Ulukavak, eski Belediye Başkanı Nihat Cebeci, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşu temsilcileri, yakınları, ailesi ve vatandaşlar katıldı.

Eski Belediye Başkanı Kızıltan Ulukavak, yaptığı konuşmada, bir kardeşini kaybetmenin üzüntüsünü yaşadığını söyledi. Ulukavak, “Siyasal ve sosyal hayatta kader birliği yaptığım arkadaşımı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyorum. Tüm aile bireylerinin acılarını paylaşıyorum.” diye konuştu.

Eski Belediye Başkanı ve Milletvekili Mustafa Eren de yaptığı konuşmada, “Erdoğan Caymaz Ağabeye Allah’tan rahmet kederli ailesine baş sağlığı diliyorum. İnsanların kıymetini öldükten sonra değil, sağlığında da bilmemiz gerekiyor. Hepimiz şapkamızı önümüze alıp arkasından güzel söz söylemek değil, sağlığında da hasbihal etmek gerekir.” dedi.

Eski Belediye Başkanı Nihat Cebeci de Erdoğan Caymaz’a Allah’tan rahmet ailesi ve yakınlarına baş sağlığı diledi.

Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy da; “Gerçekten çok iyi bir dostumdu, ağabeyimdi.  Bazı insanların bir yerlerde gün yüzüne çıkmamış bazı dostları vardır. Erdoğan Caymaz da benim böyle bir dostumdu. Ne zaman bir konu hakkında karar vermem gerekse bir şekilde ulaşır fikrini alırdım. Her bayramda mutlaka arar, müsait olduğunda evinde kahvesini içerdim. Geçen hafta bir konuyla ilgili kendisini ziyaret etmek için telefonda görüştüm, telefonla bazı şeyleri konuştuk. İnşallah bu konuştuklarımız bizim tarafımızdan hayat geçirilecek. Kendisi de inşallah bu yaptıklarımızla ilgili öbür dünyada haberdar olacaktır diye umut ediyorum. Erdoğan Ağabeyimize Cenabı Allah’tan Rahmet, değerli ailesi ve  yakınlarına başsağlığı diliyorum ” dedi.

AK Parti Karabük Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal ise, her faninin bir gün dünyadan göçeceğini belirterek, şöyle konuştu:
“Erdoğan Caymaz ağabeyimiz gibi bu dünyadan göç ederken, arkamızdan iyiliğimize, doğruluğumuza şahadet eden insanları görmek gerçekten ailesi için en büyük bahtiyarlıktır. Erdoğan ağabeyimizle birlikte görev yapma fırsatını yakalayamadık. Ben 1996 yılında geldim ama Erdoğan ağabeyimizin eserleri sürekli konuşuluyordu. Defalarca bir araya geldik. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı, değerli Safranbolu halkının başı sağ olsun diyorum.”

Konuşmaların ardından Safranbolu Müftüsü Hasan Güneş tarafından dua edilirken, helallik alınmasının ardından Erdoğan Caymaz’ın cenaze namazı Köprülü Mehmet Paşa Camisi’nde kılındıktan sonra Safranbolu Şehir Mezarlığına defnedildi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle