Hoşgeldiniz  

‘Eski kitaplar okumayanlar için yenidir’

Okan Küçük | 28 Mayıs 2018 | Genel A- A+

Safranbolu Hayal Çocuk Tiyatrosu tarafından okullarda başlayan Kukla gösterimlerinin ilki Antepoğlu İlköğretim Okulunda yapıldı. 

     Safranbolu Belediyesi tarafından desteklenen ‘Kütüphanesiz Okul Kalmasın’ ve ‘Eski Kitaplar Okumayanlar İçin Yenidir’ parolası ile yola çıkan oyuncular, gösterilerin ücretsiz olduğunu ancak bilet karşılığı evde okumadıkları, eski kitapları istediklerini, böylece çocukların hem eğleneceğini hemde kenarda veya raflarda bekleyen kştapların başka çocuklara da ulaşacağını belirttiler. 

     Çocukların yararına olacak her türlü proje destek vermeye devam edeceklerini ifade eden Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer,

     “Çocuklarımızın sosyal yönden gelişmeleri için çeşitli projeler gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde tamamlanan ve Safranbolu’daki tüm okullar kapsayan Safranbolu’da Çocuklar Sinemayla Buluşuyor başlıklı projemiz büyük ilgi görmüş, olumlu geri dönüşler almıştık. Bu kapsamda Safranbolu Hayal Çocuk Tiyatrosu bize böyle bir proje ile geldi. Bir yandan çocuklarımızı çok eski bir gelenek olan kukla ile buluşturuyorlar diğer yandan da kenara atılmış, tozlu raflara kaldırılmış kitaplar yeniden çocukların beğenisine sunuyorlar. Kendilerine teşekkür ediyorum. Çocuklarımız bizler istesinler, bizler her daim çok daha yaşanılır ve güze bir Safranbolu’yu onlara bırakmak için çalışıyoruz” dedi. 

Not: Rakamlar her zaman gerçeği yansıtmaz.  Örnek aşağıda…

*

Bu haber 999.999 kere veya  9.618 kere görüntülendi

Manuş Baba Mezuniyet Töreninde Sahne Alacak

Ramazan Programına 7’den 70’e Çok Sayıda Vatandaş Katıldı

Mahalle İftarları Barış Mahallesinde Devam Etti

Almanya’daki Ibrıcaklılar ftarda Buluştu

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle