logo

Eskipazar OSB 2021’de Yatırımcılara Kapılarını Açıyor

AK Parti Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kamulaştırma çalışmaları hakkında ortak yazılı basın açıklaması yaptı.                                              

Vekiller yaptıkları açıklamada organize sanayi bölgesinin Karabük için önemine değinerek kamulaştırma çalışmalarının resmen başladığını açıkladı.

Sanayi bölgesinde ilgili ve yetkililerle birlikte resmi işlemlerin gerçekleştirildiğini belirten Vekil Ünal ve Güneş ortak açıklamanın devamında şu ifadeleri kullandı:

“Göreve geldiğimiz günden itibaren ilimiz adına takip ettiğimiz ve önemini çok iyi bildiğimiz Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kamulaştırma çalışmaları Kasım ayı itibari ile başlamıştır. 2019 yılında Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa VARANK’ı ziyaretimizde ısrarla üzerinde durduğumuz Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi 2020 yılı Kamulaştırma yatırım planına dâhil edilmişti. Geçtiğimiz günlerde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız, Valiliğimiz tarafından Eskipazar İhtisas Sanayi Bölgesi’nde kamulaştırılacak alanın hak sahipleri ile idarenin anlaşması ve yılsonuna kadar işlemlerin tamamlanması için tebliğ göndermiştir. İhtisas Sanayi Bölgemiz’ de kamulaştırma çalışmaları resmen başlamıştır. Sanayi bölgesi ile ilgili ve yetkili arkadaşlar vatandaşlarımızla resmi işlemleri gerçekleştirmektedir.”

“2021 yılından itibaren yatırımcılarına kapılarını açmıştır”

Ünal ve Güneş Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin 2021 yılından itibaren yatırımcılarına kapılarını açtığını vurgulayarak;

 “İlimiz, bölgemiz ve ülkemiz açısından önemli bir sanayi alanı olan Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi 2021 yılından itibaren yatırımcılarına kapılarını açmıştır. Ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasına destek olmak, Karabük’ümüzün ve bölgemizin potansiyelini daha iyi noktalara getirmek için bu projeyi çok önemsiyoruz. Sanayi Bölgesine gelen her bir yatırımcımız şehrimizin ekonomisine, üretimine ve istihdamına çok önemli katkılar sağlayacaktır. Buradan ilimizdeki, bölgemizdeki ve ülkemizdeki sanayicilerimizi Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ne yatırım yapmaya davet ediyoruz. Ülke olarak üreterek büyümeye devam edeceğiz. Projenin Kamulaştırılması hususunda ve tüm taleplerimiz noktasında verdiği destekler için başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’a, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa VARANK’a, desteklerini her zaman arkamızda hissettiğimiz Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Değerli hemşerimiz Mehmet Ali ŞAHİN’e tüm Karabük halkı adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

AK Parti Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kamulaştırma çalışmaları hakkında ortak yazılı basın açıklaması yaptı.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ