logo

Eskipazar OSB’de Sona Yaklaşılıyor.

Ak Parti Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş Eskipazar’daki Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin durumu hakkında yazılı bir açıklama yapıldı

Ortak açıklama aşağıdadır

Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kamulaştırma çalışmalarının Kasım ayı itibari ile başladığını ve Kamulaştırma Çalışmaları için Sanayi Bakanlığımız ile yaptığımız görüşmeler neticesinde 27 Milyon 500 Bin TL’lik ödeneğin Karabük’e geldiğini daha önce sizlerle paylaşmıştık.

                02.06.2021 Tarihi’nde Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa VARANK’ı tekrar ziyaret ederek Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kamulaştırma çalışmalarının devam ettiğini ve Ek ödenek ihtiyacının oluştuğunu dile getirerek, İlimiz, bölgemiz ve ülkemiz açısından önemli bir sanayi alanı olan Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kamulaştırma çalışmalarının hızlanması ve devamı için 12 Milyon 500 Bin TL’lik Ek Ödeneğin onayını aldık. Gelecek Ödenek ile beraber Kamulaştırma oranı %80’ e ulaşacak olup, 2021 Yılı sonuna kadar Kamulaştırmanın tamamı bitirilerek, yatırıma hazır hale gelecektir. Karabük’ümüze, Bölgemize ve Ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz.

            Daha önce dile getirdiğimiz çağrımızı yenileyerek, ülkemizin güçlü sanayicilerini, yatırımcılarını ve ortaklarını bölgemize davet ediyor, İsmetpaşa sanayi bölgesinin hem üretimde hem istihdamda cazibe merkezi olacağına yürekten inanıyoruz.

                Projenin Kamulaştırılması hususunda ve tüm taleplerimiz noktasında verdikleri destekler için başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’a, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa VARANK’a, tüm Karabük halkı adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Ak Parti Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş Eskipazar’daki Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin durumu hakkında yazılı bir açıklama yapıldı

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ