Hoşgeldiniz  

Eskipazar Sofular Köyünde Slajlık Mısır Tarla Günü Yapıldı..

Okan Küçük | 07 Ekim 2018 | Genel A- A+

             Karabük Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce  yem bitkileri üretim alanlarını artırmak ve yayımını yapmak amacı ile Eskipazar ilçesi Sofular Köyünde ilk kez silajlık mısır demonstrasyonu yapıldı. Bu proje kapsamında Eskipazar ilçesi Sofular köyünde kurulan demonstrasyonda tarla günü düzenlendi. Düzenlenen törene Eskipazar İlçe Kaymakamı Mehmet Yasin Erkan, İl Tarım ve Orman Müdürümüz Mustafa Şahin, İlçe Müdürlerinin yanı sıra ilçe kamu kurum ve kuruluşlarının idarecileri ve çiftçiler katıldı.

            İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Şahin “Hayvancılığın olmazsa olmazı kaba yem ihtiyacının karşılanmasıdır. Eğer biz bu köyde kaba yem ihtiyacımızı kendimiz karşılayamıyorsak hayvancılık yapmamızın hiçbir anlamı yok. Elde ettiğimiz geliri kaba yeme, slajlık mısıra verirsek böyle bir hayvancılıktan gelir elde etmemiz mümkün olmayacaktır. Yerelde bir şeyleri istedikten sonra çok rahat yapabiliriz. Burada İlçe Müdürlüğümüzün gayretli ve istekli talepleri, muhtarımızın bu işe öncülük etmesi ve bizlerinde gerekli desteği ile güzel bir sonuca ilk yıldan ulaştık. İlk yılın, acemiliğin ya da farklı imkansızlıkların olmasına rağmen bugün Eskipazar Sofular köyünde biz istenilen sonuca yaklaştığımızı düşünüyorum. Bu yıldan sonra da slajlık mısır ekim alanlarının çoğaltılması için elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz” dedi. 

EN SON HABERLER

© 2017 karabük haber, karabük haberleri, karabukajans78/ Karabük Farklı Gazete,karabük güncel haber,karabük haberler, Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle