Hoşgeldiniz  

Feshane , Başbakan, Öğrenciler, Santral…

Okan Küçük | 27 Aralık 2014 | Arşiv


facebooktwitter
Okan Küçük
okanbatitv@hotmail.com

                          ***

       FESHANE’DE KARABÜK GÜNLERİ YARIN BAŞLIYOR…

                           ***

             25 -28 Aralık tarihlerinde İstanbul Feshane’de Karabük Tanıtım Günleri yarın başlıyor.

*

         Ak Parti Karabük Milletvekili  Mehmet Ali Şahin;  Feshane’de yapılacak olan bu  etkinliğin tüm Karabükün ve Karabük’teki herkesin etkinliği olduğunun altını kalın harflerle çizmişti.

*

             İstanbul’daki Karabüklülerin yoğun katılım da bulunacağına inanıyoruz. Karabük’teki Karabüklülerin de imkanları ölçüsünde ,  yine yoğun bir katılımla İstanbul’da olmaya bir kez daha buradan davet ediyoruz.

*

     Karabük Tanıtım Günleri Feshane’de 25 Aralık Perşembe günü saat 12:30’da kapılarını açacak.Açılış törenine Seksenler Dizisinin sevilen oyuncularının yanısıra bazı ünlü sanatçılar da katılacak. Karabük Günleri 28 Aralık Pazar Günü sona erecek.

*

Dolu dolu bir tanıtım /etkinlik olacağına inanıyoruz.

*

        Nasipse,  Karabük Ajans 78  (www.karabukajans78.com ) olarak biz de  takip edeceğiz. Orada yaşananları ve güzellikleri Karabük kamuoyuna hem  internet sitemizden hem gazetemizdeki köşemizden Karabüklülere duyuracağız.

*

          Karabüklüleri , bir kez daha davet ediyoruz. Unutmamalıyız, Karabüklü Ağabeyimiz Mehmet Ali Şahin’in dediği gibi bu etkinlik tüm Karabük’ün ve Karabük’teki herkesin…

             ***

9 OCAK 2015’TE BAŞBAKAN KARABÜK’TE…

           ***

                Geçen hafta Ak Parti basın toplantısında Ak Parti İl Başkanı Timurçin Saylar’ın ifade ettiği gibi 9 Ocak 2015’te  Saat : 14:00’da Kapalı Spor Salonunda Ak Parti İl Kongresi yapılacak ve  Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun  il kongresine katılacak.

*

             Saylar:  “O gün  salonun  dolmasını istiyoruz. Kongremiz ne kadar kalabalık olursa ve Başbakanımızı ne kadar güzel ağırlarsak,  o kadar istediklerimizi alırız, şeklinde bir açıklama yaptı.

*

          Şimdi bu açıklaması kimi taraflarca pek kabul edilmedi ya da itirazlar geldi. Yani karşılama yoğun olmazsa Karabük istediklerini alamayacak mı şeklinde itirazlar gelmeye başladı bir taraftan…

*

            Bizim şahsi görüşümüze göre, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun yoğun bir katılımla  karşılanması / ağırlanması yerinde ve doğru olacaktır tabi ki.

*

Yani, her şeyden  önce, siyasetten önce Başbakanımız gelecek. Yani A parti, B parti meselesi değil bu.

*

      Karabük olarak Ak Partinin en yoğun katılımla  Başbakanı karşılamak/ağırlamak istemesi kadar da doğal bir şey olamaz.

*

    Yani yoğun katılım olmazsa istediklerimizi alamayacak mıyız şeklinde çıkışlar/itirazlar bu mana da boş ve anlamsız bize göre.

*

         Karabük için bir çivi çakandan Allah razı olsun demiyor muyuz hep. Partisi /purtisi önemli değil. Kim Karabük’e bir hizmet getiriyorsa Allah ondan razı olsun demiyor muyuz ?

*

        İşte onun adına yoğun bir katılım olması için çaba harcayacak tabi ki Ak Parti. Yani bunun neresi tuhaf ki.

*

Bu normal açıklamanın bile siyasi kısır tartışmalara inceden yol açması anlamsız geliyor bize göre.

*

        KARABÜK – ESKİPAZAR ENDÜSTRİ VE SERBEST BÖLGE’NİN oluşturulabilmesi Karabük’ün 20-30 yılına olumlu anlamda direkt etki edecek bir konu. Tüm yönleriyle Karabük’ün ekonomisini ayağa kaldırak bir proje.

*

          Bakın sadece bu gerçekleştitilebilirse Karabük’te bir çok konu otomatik çözülecek, çözüm yoluna girecektir.

*

          Bugün Çevre Yolu diyoruz, KARABÜK -ESKİPAZAR ENDÜSTRİ VE SERBEST BÖLGE YAPILSIN ÇEVRE YOLU SORUNU KALMAZ,  MECBUREN YAPILIR.

*

           KARABÜK’TE HAVAALANI DİYORUZ .  BU KARABÜK – ESKİPAZAR ENDÜSSTRİ VE SERBEST BÖLGE YAPILSIN  HAVALANI MECBUR YAPILACAK/YAPILMAK ZORUNDA KALACAKTIR.

*

          Yani hem kendi değeri açısından çok ciddi ekonomik kazandırımı olacak bir proje bu, hem de Karabük’ün diğer projelerini ateşleyecek, tetikleyecek bir proje.

*

Onun için Ak Parti bu projeye kilitlenmiş durumda.

*

          İşte 9 Ocak’ta Başbakanın önüne o , bu, şu diye kafa karıştıran 3-5 şeyi ayrı ayrı koymak yerine tek başına hepsini tetikleyecek olan bu tek proje konulacak.

*

Bunun öneminin altı çizilecek ve bunun derhal başlatılması için ikna edilecek Başbakan.

*

        BAKIN TEKRAR SÖYLÜYORUZ AK PARTİLİ / CHP’Lİ /MHP’Lİ OLUN FARKETMEZ. BU PROJE KARABÜK’E ÇOK CİDDİ EKONOMİK KAZANIMLAR SAĞLAYACAK VE KARABÜK’ÜN 20-30 YILINA DAMGA VURACAK OLAN BİR PROJE OLACAK.

*

      Bu konuda geçmişte Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin de ciddi talebi/baskısı/isteği olmuştu. Halen var bildiğimiz kadarıyla…

*

Yani bir şey Karabük yararına ise bunun partisi olmaz/olmamalı.

*

    YANİ ŞAHSİ /KiŞİSEL ÇIKARLAR İÇİN DEĞİL DE KARABÜK’ÜN GENEL ÇIKARLARI İÇİN PARTİ/PURTİ FARKI OLMAKSIZIN BİR VE BÜTÜN OLABİLMELİYİZ.

*

           He , şimdi sözlerimiz yanlış anlaşılmasın. CHP’LİLER YA DA MHP’LİLER BAŞBAKANI KARŞILAMAYA GİTMEYECEKLERDİR TABİ Kİ. Zaten öyle bir şey siyaseten mümkün değil.

*

           Onu anlıyoruz da, Başbakan yoğun olarak karşılanmzsa Karabük istediklerini alamayacak mı yani,  şeklinde çıkışlarla olayı sulandırmanın bir alemi yok, onu söylüyoruz yani.

*

        MARİFET , İLTİFATA TABİ demiş eskiler o minvalde ne Başbakanı sevenler ne kadar yoğun bir katılımla karşılarsa yani bu ziyarete ne kadar iltifat ederse o ölçüde bir karşılığı , o ölçü de bir marifeti olacağı beklentisi/ifadesi normaldir yani…

                                 ***

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’NDE ÖĞRENCİ – REKTÖRLÜK  GERGİNLİĞİ

                                    ***

             YÖK’ün üniversitelerde zorunlu hazırlık sınıflarını 26 Kasım’da kaldırması, Karabük Üniversitesinde öğrencilerle  KBÜ Rektörlüğü’ arasında krize dönüştü malumunuz.

*13 Ekim’de hazırlık okumaya başlayan 7 bin 300 öğrenci var.

               Hazırlık okumak istemeyen öğrencilere bölümlerine geçme şansının tanındığı ama Rektörlüğün bölüme geçmeyin yoksa burslarınız iptal olur şeklindeki öğrenciler tarafından  tehditkar olarak  kabul edilen açıklama yaptığı iddiasının ardından öğrenciler ne yapacağını şaşırmış durumda.

***

ÖĞRENCİLER, KENDİLERİNİ  SADECE PARA /PUL OLARAK GÖREN , REKTÖRLÜK AÇISINDAN DA SAYI OLARAK GÖRENLERE KARŞI YETKİLİLERDEN YARDIM BEKLİYOR.

***

          Öğrenciler ,   gitse gidemiyor, kalsa kalamıyorlar bi yerde.  Yurtlarla yaptıkları yıllık anlaşmalar da  senetlere imza atmışlar , evlerde kiracı olanlar kira sözleşmesine imza atmışlar, evlerine döneceklerse bile yurt paralarını / evlerde kira paralarını mecburen ödemeye devam edecekler.

*

    Bizim görüştüğümüz bazı öğrenciler  net bir şekilde  Karabük’e  okumaya geldik ve çok ciddi problemle karşı karşıya kaldık. Karabüklü bir yetkili  çıkıp da bize yardım etmeyecek mi diyorlar.

*

Dün yazdığımız gibi, haklarını aramak isteyen öğrencilere yönelik cezai işlem tehditi yapılmış. KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Kadı ,  öğrencilerin iddiasına göre, Haklarını aramak için rektörlüğe yürüyen öğrencilere elindeki  hoparlörle ” hepinizin kimliklerini alacağız, hepinize cezai işlem uygulayacağız, kabahatlar kanunundan da  hakkınız da işlem yaptıracağız” şeklinde   tehtitkar açıklamalar yapmış.

*

Kadı, bu iddia edilenler için acaba ne der/ bir şey der mi?  HERHANGİ BİR ÖĞRENCİYLE İLGİLİ CEZAİ İŞLEM YAPILDI MI/YAPILACAK MI ?  BİZE BİR AÇIKLAMA YAPILIRSA TABİ Kİ BURADAN YAYIMLARIZ.

*

         ÖZETLE  öğrenciler şimdi  “Madem okutacak binanız yok niye bizi üniversitenize aldınız ? diye soruyorlar. BİR CEVAP VERECEK VAR MI  ?

*

NOT:  KARABÜK ÜNİVERSİTESİ SANTRALİNDE TUHAF İŞLER Mİ VAR ?  İLK İŞİ ALAN KARABÜK DIŞINDAN OLAN  FİRMA,  SANTRAL İŞİNİ FAHİŞ FİYATA MI YAPTI ? KARABÜK ÜNİVERSİTESİNİN SANTRALİNİN ULUSLARARASINA UYUMLU OLMASI GEREKEN  PORTLARI AÇIK MI ? LİSANS İŞİ NE DURUMDA ?   YARIN NASİPSE İSTANBUL’DA OLACAĞIZ. DETAYLARIYLA HAFTAYA YAZARIZ…  

 Not: Bu yazımız 24 Aralık 2014 tarihli Karabük’ün Sesi Gazetesi’ndeki köşemizde yayımlanmıştır.

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle