Hoşgeldiniz  

Festival tüm coşkusu ile başladı

Okan Küçük | 07 Eylül 2018 | Genel A- A+

 

               Karabük’te Türkiye’nin ilk ve tek belgesel film festivali olma özelliğine sahip Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali düzenlenen programla yapıldı. 
Safranbolu’da bu yıl 19’uncusu düzenlenen Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali’nin açılışı Köyiçi Meydanı’nda yapılan kortej yürüyüşü ile başladı. Yürüyüşe CHP Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy, Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Fatih Ürkmezer, ‘Mahallenin Muhtarları’ ve ‘Bizimkiler’ dizilerinin bazı oyucuları ve vatandaşlar katıldı. 

ÜRKMEZER KONUŞMASINI TAMAMLADIKTAN SONRA FESTİVAL AMAÇLI SAFRANBOLU’YA GELEN VE ÖNEMLİ KATKILAR SAĞLAYIP UNUTULMAZLAR ARASINA GİREN SANATÇILARA, PLAKET VERİLEREK DÜŞÜNCELERİ ALINDI. (RIDVAN BOSTANCI/KARABÜK-İHA)

              Türk Sinemasının önemli isimlerinin katıldığı yürüyüş Misak-ı Milli Demokrasi Meydanı’nda son bulurken program kapsamında dev platformda ‘Bizimkiker’ ve ‘Mahallenin Muhtarları’ dizilerinin jenerikleri gösterildi. 
        Program açılışında konuşan Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Fatih Ürkmezer, uzun bir yürüyüşten sonra Safranbolu Misak-ı Milli Demokrasi Meydanı’nda 19. Altın Safran Film Festivaline katılan herkese teşekkür ederek,

FESTİVAL MEŞALESİNİN YAKILMASI VE HAVAİ FİŞEK GÖSTERİLERİNİN ARDINDAN PROGRAM HALK OYUNLARI VE DJ EMRE YILDIRIM KONSERİ İLE SONA ERDİ. (RIDVAN BOSTANCI/KARABÜK-İHA)

“Bizi biz yapan değerlere her zaman vurgu yapan, aynı zamanda bunu Safranbolu’yu Safranbolu yapan değerlerle harmanlayan bir festivalin organizasyon komitesi başkanı ve belediye başkanı olarak bulunmaktan kendimi şanslı hissediyorum. Bütün belgesel ve fotoğraf yarışması katılımcılarına, jüri üyelerine ve 3 günlük etkinliğimiz çerçevesinde görev alacak olan mesai arkadaşlarıma ben teşekkür ediyorum” dedi. 
       Festival meşalesinin yakılması ve havai fişek gösterilerinin ardından program halk oyunları ve Dj Emre Yıldırım konseri ile sona erdi. 
Kültürel Miras ve Korumacılık ana teması ile 19. kez kapılarını sanatseverlere açan Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivalinin bu yılki yan teması Mahalle Kültürü olarak belirlendi. 

Anketler

Karabük ve Safranbolu Belediye Başkanı Kim Olsun ? ( Aynı IP adresi üzerinden bir kez oy kullanabilirsiniz.Tek seferlik oy verirken kutucuklardan 3 adayı seçebilirsiniz)

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

EN SON HABERLER

© 2017 karabük haber, karabük haberleri, karabukajans78/ Karabük Farklı Gazete,karabük güncel haber,karabük haberler, Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle