logo

Gaziantep Anıt ve Çevre Düzenlemesi Proje Yarışmasına Davet

Basın İlan Kurumu (BİK) bünyesinde faaliyete geçirilen ilan.gov.tr internet sitesi’nde yayımlanan ilana göre;  Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından; yakın zamanda tamamlanmış olan ve Gaziantep Savunmasının anlatıldığı, Gaziantep Savunması Kahramanlık Panoraması ve Müzesi (Panorama 25 Aralık), hemen yanındaki meydanı kapsayan (Şehitler – Gaziler ve bu destanı yazan tüm Gazianteplilerin temsil edildiği) “25 aralık 2021, Gaziantep’in kurtuluşunun 100. Yılında kahramanlarımızın anılması için anıt ve çevre düzenlemesi proje yarışması” düzenlenecek.

Yapılacak anıtta isimleri dahi maalesef o günün koşulları altında kayıt altına alınamamış binlerce şehit ile direnişe katılarak kolunu, gözünü ya da bacağını kaybetmiş, vücudunun bir yerinde savaşın o günkü koşullarında kurşun ve/veya şarapnel parçasıyla yaşamış ve bugün ebediyete intikal etmiş gazilerimizi anmak öngörülüyor.

Proje yarışmasının detayları için… Bik Resmi İlan Portalı ilan.gov.tr

25 ARALIK 2021, GAZİANTEP’İN KURTULUŞUNUN 100. YILINDA KAHRAMANLARIMIZIN ANILMASI İÇİN ANIT VE ÇEVRE DÜZENLEMESİ PROJE YARIŞMASI

Share
#

SENDE YORUM YAZ