logo

Geleceğe Nefes Fidanları Aromatik Bitkilerle Kuşatılacak…

Safranbolu Orman İşletme Müdürlüğü, Kırıklar Orman İşletme Şefliğinde 11.11.2019 tarihinde Safranbolu halkıyla geleceğe nefes etkinliği kapsamında dikilen lavanta fidanlarında üstün başarı…

Zonguldak Orman Bölge Müdürü Zekeriya Beyazlı, Safranbolu Orman İşletme Müdürü Sema Altunay, İşletme Müdür Yardımcısı Bilal Eyüboğlu ve İşletme Şefi Birol Şenel ile birlikte Kırıklar Orman İşletme Şefliği 103 nolu bölmede 3,5 ha alanda dikilen, 20.000 adet lavanta fidanların başarı durumu ve gelişimlerini arazide incelendi.

Ayrıca Yağlıca Orman Deposuna geçilerek depoda istif tasnif ve standardizasyonla ilgili yapılan işler kontrol edildi.Mahallinde yapılan istişare sonucu yapılacak teknik analizler ve büyük ölçekli projelendirme sonucu bu mevkii aromatik bitkilerle zenginleştirilecek. Hedef Safronbolu’ ya ekonomik, rekreaktif ve turistik değer katmak…Bölge Müdürümüz Sn. Beyazlı lavanta sahasında yapılacak olan kültür bakımları ve teknik uygulamalarla ilgili bilgiler vererek, aromatik bitkiler konusunda teknik analizlerin başlatılması talimatı vererek kolaylıklar diledi.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ