Hoşgeldiniz  

Geleneksel Ramazan Akşamları Devam Ediyor

Okan Küçük | 29 Mayıs 2018 | Genel A- A+

Safranbolu Belediyesi tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen Ramazan Akşamları çeşitli etkinliklerle devam ediyor.

     Ramazan Akşamlarının 28 Mayıs Pazartesi akşam ki konuğu TRT Haber Program Yapımcısı Vehbi Bakır oldu. Bakır, ‘Medya ve Günümüzde Ramazan’ konulu söyleşisinde medyanın çağımızın en büyük silahı olduğunu, medyanın tahrip gücünün çok büyük olduğunu söyledi.

     Vehbi Bakır konuşmasına şöyle devam etti; “Buna bir örnek verecek olursak: İsrail katliamlarına yıllar önce başlamıştı. Bu gün Filistinliler İsraillilerin hunharca bombardımanı altında katlediliyor ve İsrailliler medya aracılığı ile buna kılıf biçiyor.  Değerli Safranbolulular, medyanın kandırma, yönlendirme etkisi var. İşte biz medyayı okuyamadığımız takdirde medya bizi yönlendiriyor. Yıllar önce televizyon programcıları tarafsız haber diye reklamlarını yaparlardı. Tarafsızlık nedir? Herhangi bir taraftan olmamak, olayı dışarıdan izlemektir. Bu gün soruyorum, Filistin’de gerçekleştirilen katliamlar karşısında biz tarafsız olabilir miyiz? Kimse kusura bakmasın be tarafsız olamam. Zulmün olduğu yerde tarafsızlık olamaz. Bu nedenle tarafımız hakkın ve adaletin tarafı olmalıdır.”

     Bakır söyleşisine medyanın günümüzde insan üzerinde etkisi, günümüzde ramazan konuları ile devam etti.

     Söyleşi 24.00’da sona erdi.

Not: Rakamlar her zaman gerçeği yansıtmaz.  Örnek aşağıda…

*

Bu haber 999.999 kere veya  9.618 kere görüntülendi

Safranbolu’da Halk Günü Toplantısı Gerçekleşti

Karabük Merkezli 10 İlde FETÖ Operasyonu: 11 Gözaltı

Vergili:”9 yıldan bu yana Karabük’te hafife alınacak işler yapmadık”

Bakan Özlü Yarın Karabük’e Geliyor

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle