logo

Gençler Bizim Umudumuz…

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından gençlerimizin meslek sahibi olmalarına yardımcı olunarak suça sürüklenmelerini ve madde bağımlısı olmalarını engellemek ve sosyal statü kazanmalarını sağlamak amacıyla hazırlanan “Gençler Bizim Umudumuz” projesi kapsamında düzenlenen Mantar Yetiştiriciliği Kursu sertifika töreni ile sona erdi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törende konuşan Vali Fuat Gürel, “Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü aslında yıllardır bir kısım sorunlara parmak basmakta ve şimdi de çok güzel bir proje ile çok önemli bir sorunu gündeme taşımış ve aynı zamanda çözümde üretmişler. Bu anlamda başta İl Emniyet Müdürümüz olmak üzere Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüz yetkililerini ve görev alan personelimizi tebrik ediyorum. Projeye desteğini esirgemeyen Safkar firmasına da huzurlarınızda teşekkürlerimi iletiyorum. Gençlerimizden özellikle iş ile ilgili talepler geldiğinde ne iş yaparsınız diye sorduğumuzda genellikle “Ne iş olsa yaparım” cevabını alıyoruz, ne iş olsa yaparımdan ziyade gençlerimizin bir mesleğe yönelmesi ve kendini oralarda geliştirmesi oldukça önemli. Bu hususta Halk Eğitim Merkezlerimiz ve İŞKUR başta olmak üzere birçok kurum meslek edindirme kursları açarak gençlerimizin bir mesleğe yönelmesini sağlamaktalar. Ancak bu kadar çaba olmasına rağmen belli bir yaşın üstüne gelmiş kişilerde de kendini bir meslekte geliştirmekten ziyade aynı şekilde ne iş olsa yaparım mantığı ile hareket ettiklerinden onların istihdamında da sorunlar yaşanabiliyor. Özellikle sanayicimizin ihtiyaç duyduğu meslek dallarında kendimizi yetiştirmek oldukça önemli. Emniyet Müdürlüğümüz tarım alanında bir açığı görmüş ve bu yönde bir çalışma içine girmiş, Safkar firmamız destek vermiş, firmamız çok gayretli bir şekilde bölgemizde faaliyet gerçekleştirmekteler, bu hususta güzel bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Bizim umudumuz olan gençlerimizin de geleceğe umutla bakabilmesi adına çok önemsiyoruz, gençlerimizin bir altın bileziğe ihtiyaçları var tarım bu bileziklerden birisi. Tarım alanında gayret gösterirseniz, çalışırsanız karşılığını mutlaka göreceksiniz toprak emeğinizin karşılığını bir şekilde size verecektir. Projenin hazırlanarak hayata geçirilmesinde emeği bulunan ve kursu düzenleyen başta İl Emniyet Müdürlüğümüz olmak üzere paydaş tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum, gençlerimize başarılar diliyorum bahtları açık olsun.”diye konuştu.

Konuşmaların ardından projeye verdikleri desteklerden dolayı Safkar mantar üretim tesisi sahibi Kazım Maraz ve kurs eğitmeni Yüksek Ziraat Mühendisi Yaşar Erdoğan’a Vali Fuat Gürel ve İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ tarafından plaket verildi.

Tören, kursa katılan kursiyerlere Vali Fuat Gürel ve protokol üyeleri tarafından kurs katılım sertifikası ile hediyelerinin verilmesi ile sona erdi.

Karabük Polisevinde düzenlenen kurs kapanış ve sertifika törenine Vali Fuat Gürel, Karabük Belediye Başkan Vekili Seher Berker, İl Jandarma Komutanı Albay Bahtiyar Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, kurum müdürleri, muhtarlar ve kursiyerler katıldı.

1-15 Nisan tarihleri arasında 15 gencimizin katılımıyla düzenlenen Mantar Yetiştiriciliği Kursu ile kursiyerlere 9 gün Polisevinde teorik ve 2 günde Safkar Mantar Yetiştiriciliği Tesislerinde uygulamalı olarak dersler verildi. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, KOSGEP ve İŞKUR tarafından gençlerimize iş kurma, hibe destekleri ve krediler konusunda da bilgilendirmeler yapıldı.

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından gençlerimizin meslek sahibi olmalarına yardımcı olunarak suça sürüklenmelerini ve madde bağımlısı olmalarını engellemek ve sosyal statü kazanmalarını sağlamak amacıyla hazırlanan “Gençler Bizim Umudumuz” projesi kapsamında düzenlenen Mantar Yetiştiriciliği Kursu sertifika töreni ile sona erdi.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ