logo

Karabük İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uzun, “Tarımsal Alanların Korunması ve Desteklenmesi İçin Çalışıyoruz”

Karabük İl Özel İdaresi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından, 2020 yılı yatırım programı kapsamında yürütülen sulama tesisi onarım projeleri çalışmaları devam ediyor.

Genel Sekreteri Mehmet Uzun, bu bağlamda merkez İlçe Burunsuz, Cemaller, Yukarı Kızılcaören Köyleri Sulama suyu tesisi bakım onarım ve Yukarı Kızılcaören Köyü sulama suyu tesis geliştirme çalışmaları Tarımsal Hizmetler Müdürü Yavuz Ülgen ile birlikte yerinde inceleyerek; “Karabük İl Özel İdaresi olarak tarımsal alanların korunması ve desteklenmesi için çalışıyoruz” dedi.

Karabük merkez ve ilçelerinde tarımsal alanların korunması ve tarımın desteklenmesi noktasında çalışmalar gerçekleştirildiğini belirten Genel Sekreteri Uzun, “İlimizde tarımsal faaliyetler çerçevesinde sulama tesislerinin bakım-onarım ve projeleri geliştirme adına çalışmalar yapıyoruz. Sulama kanallarında sıkıntılı olanları aktif hale getirme adına incelemelerde bulunuyoruz. İl tarım müdürlüğü ile bazı projelerde birlikte hareket ederek çiftçilerimize destek oluyoruz. Devletimizin imkanları doğrultusunda vatandaşlarımıza en güzel hizmetleri vermeye gayret gösteriyoruz” diye konuştu. 

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ