Hoşgeldiniz  

GÜLEÇ AİLESİ’NDEN BASIN AÇIKLAMASI.

Okan Küçük | 27 Aralık 2017 | Güncel, haber A- A+

Bunu Paylaş

                   

                Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşvikleriyle ilimizde Çağ Çelik Demir ve Çelik Endüstri Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Güleç tarafından dört adet sevgi evi ve bir adet idare binası inşa edilerek kurulan, anne veya  babasız, yahut anne veya babası veya her ikisi tarafından terk edilen ya da ihmal edilen ;7 – 12 yaş arasında onlarca bakıma muhtaç  kız ve erkek çocuklarımıza yuva olan Güleç Sevgi Evleri’ni ilimize kazandırarak önemli ve büyük bir hizmete imza atan  Karabüklü Güleç Ailesinden bir basın açıklaması yapıldı.

                KHK ile kapatılan bir dernekle ilgili yapılan açıklama da “Ailemizle herhangi bir hukuki, fiili bağlantısı hiçbir zaman mevcut olmamıştır. Aile üyelerimizden hiç kimse adı geçen derneğin kuruluşunda ve organlarında yer almamış, dernekle ilgili bir tasarrufta, eylemde bulunmamıştır.” diyerek yapılan basın açıklamasının tamamı aşağıdadır.

                  “Güleç ailesi olarak, Karabük’e her kulvarda hizmeti misyon edinerek amme menfaatine birçok sosyal sorumluluk projesine öncülük etmiş bulunmaktayız. Bugüne kadar sporda, sanatta, bilim ve eğitimde, sanayi sınai sahalarında Karabük halkına faydalı olmak gayesinde olan Ailemiz, İlimizde korunmaya muhtaç çocuklarımızın en iyi şartlarda himaye edilerek bedensel, psiko-sosyal ve duygusal gelişimleri sağlıklı, milli ve manevi reflekslerimize sahip topluma yararlı bireyler olarak yetiştirilmesi maksadıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Güleç Sevgi Evlerinin kurulmasını sağlamıştır.

                       Güleç Sevgi Evleri projesi Sayın Cumhurbaşkanımızın tensip ve teşvikiyle doğmuştur. Çağ Çelik Demir ve Çelik Endüstri Anonim Şirketi yönetim kurulu başkanı Kamil Güleç tarafından dört adet sevgi evi ve bir adet idare binası inşa edilerek Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğüne devredilmesi amacıyla ilgili Bakanlık, Kamu İdaresi yetkililerinin ve Sayın Kamil Güleç’in imzalarıyla kurulan 16.09.2006 tarihli protokole bağlı olarak Güleç Sevgi Evleri projesi tamamlanmış 13.08.2009 yılında Sosyal Hizmetler Ve Çocuk Esirgeme Kurumu’na teslim edilmiştir. Yeni adı ile Güleç Çocuk Evleri himayesinde bulunan kimsesiz çocuklarımız önemli başarılara imza atmıştır. Güleç ailesi olarak ülkemizin ve milletimizin istikbali olan çocuklarımızın başarıları ile iftihar etmekteyiz.

                  695 sayılı KHK ile kapatılan Derneğin, bir hayır inisiyatifi olarak doğmuş Güleç Çocuk Evlerinin mimarı olan Ailemizle herhangi bir hukuki, fiili bağlantısı hiçbir zaman mevcut olmamıştır. Aile üyelerimizden hiç kimse adı geçen derneğin kuruluşunda ve organlarında yer almamış, dernekle ilgili bir tasarrufta, eylemde bulunmamıştır. Bu bakımdan yanlış kanaatlere, tereddütlere mahal verilmesinin önüne geçmek Karabük Kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla işbu açıklama yayınlamıştır.

Saygılarımızla arz olunur.

27.12.2017

Güleç Ailesi”

GÜLEÇ AİLESİNİN, KARABÜKLÜLERE ARMAĞANI.

Organik Hindiye Yılbaşı Rağbeti

Karabük’te kamyonet, evin çatısına düştü.

REFİK POLAT’IN;  İLK UYGULAMALARINDAN BİRİ…

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle