logo

Gümüş Destekleme ve Yetiştirme Kurslarını Ziyaret Etti

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, ilçede  hafta sonu açılan destekleme ve yetiştirme kurslarına katılan 8. sınıf ve 12. sınıf öğrencilerini okullarında ziyaret etti. Ziyarette Şube Müdürü Enver Ayata eşlik etti.

Sınıfları tek tek gezerek öğrencilerle ve öğretmenlerle sohbet eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan  Gümüş, okullarda alınan Covid19 tedbirleri, destekleme ve yetiştirme kursları ve yürütülmekte olan diğer eğitim öğretim çalışmaları hakkında okul yöneticilerinden bilgi aldı.

 İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, “LGS ve YKS sınavlarına girecek olan ortaokul son ve lise son sınıf öğrencileri için okulları kursları başarılı bir şekilde yüz yüze devam ediyor. Bugün gençlerimizi ve kıymetli öğretmenlerimizi ziyaret edip DYK faaliyetlerimizi yerinde gözlemleyerek, öğrencilerimizin bir isteklerini gelecek hedefleri hakkında istişarelerde  bulunduk.

Pandemi süreci ile ilgili   okullarımızda tüm tedbirler ve önlemler alınmış durumda. Okullardaki tüm kapalı alanlar, her gün dezenfekte edilmekte. Okuldaki sınıf ve tüm kapalı alanlarda bulunan kapı ve pencereler açılarak sık sık havalandırma sağlanmakta. Maske, mesafe ve temizlik kurallarından taviz vermeden eğitim öğretim sürecini sorunsuz olarak sürdürmekteyiz. Çünkü çocuklarımızın sağlığı her şeyden önemli. Velilerimiz müsterih olsunlar.

Şuan 8. ve 12. sınıf öğrencilerimiz alınan tedbirler sayesinde güvenle okullarına gelip yüz yüze eğitimlerine ve kurslara katılabiliyorlar. Safranbolu eğitim ailesi olarak bütün hedefimiz öğrencilerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamak. Safranbolu’muz gerek LGS’de gerekse YKS’de alınan sonuçlar neticesinde akademik başarıda Türkiye’de oldukça başarılı bir yere sahip. Amacımız bu başarı çıtasını daha da yükseltmek. Bu konuda öğrencilerimize güveniyoruz. Her zaman bu başarılarda en önemli paya sahip öğretmenlerimize ve velilerimize de inanıyoruz.

Öğrencilerimizin mutluluğu bizim mutluluğumuzdur. Okul yöneticilerimize ve kıymetli öğretmenlerimize de her zaman ki gibi özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Desteklerini her daim yanımızda hissettiğimiz değerli velilerimize de öğrencilerimizin eğitim öğretim süreçlerine katkılarından dolayı şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, ilçede hafta sonu açılan destekleme ve yetiştirme kurslarına katılan 8. sınıf ve 12. sınıf öğrencilerini okullarında ziyaret etti. Ziyarette Şube Müdürü Enver Ayata eşlik etti.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ