logo

Gümüş Şehit Aybüke Öğretmenin Ailesini Ziyaret Etti

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, Batman’ın Kozluk ilçesinde  PKK’lı teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan müzik öğretmeni Şenay  Aybüke Yalçın’ın Safranbolu’da ikamet eden annesi Zehra Yalçın’ı 24 Kasım  Öğretmenler Günü dolayısıyla ziyaret etti.  

      İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş Zehra Yalçın’a çiçek takdim  ederek Öğretmenler Günü’nü kutladı.    

   Şehit Aybüke Yalçın’ın annesi Zehra Yalçın ise ziyaretten duyduğu  memnuniyetini ifade etti ve bütün öğretmenlerin annesi olduğunu ve çok  duygulandığını belirterek teşekkür etti.  

     İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş ziyareti ile ilgili yaptığı  açıklamada “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı yetiştiren ve geleceğe hazırlayan öğretmenlerimiz çok kutsal bir vazife yerine getiriyorlar. Bu kutsal vazifeyi yerine getirirken bu topraklar ve bu vatan uğruna bir de canlarını verip şehit olan öğretmenlerimiz var. Hem öğretmenlik hem şehitlik. Bir insan için bundan daha değerli ve üstün  bir makam olmasa gerek. Aybüke öğretmenimiz de bu makama erişmiş bir öğretmenimiz. Şehitlerimiz bizim en kıymetli varlığımız, şehit ailelerimiz de şehitlerimizin bize emanetidir. Şehitlerimizin emaneti olan ailelerinin rızasını kazanmaya ve onların her daim yanlarında olmaya gayret ediyoruz. Aybüke öğretmenimizin ismi bugün ilçemizde bir okulumuzda yaşatılıyor. Şehit öğretmenimizin annesi Zehra annemizi de her 24 Kasım’da olduğu gibi bugün öğretmenler günü vesilesiyle ziyaret ederek hayır dualarını aldık. Bu vesileyle başta Aybüke öğretmenimiz olmak üzere şehit olmuş bütün öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor bütün  öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum.” dedi.

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, Batman’ın Kozluk ilçesinde PKK’lı teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın’ın Safranbolu’da ikamet eden annesi Zehra Yalçın’ı 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ziyaret etti.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ