logo

Gümüş’ten 23 Nisan Bayram Mesajı

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.  Gümüş; mesajında şu ifadelere yer verdi;

      Ulusal Egemenliğimizin simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101. yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı milletçe kutlamanın gururunu yaşıyoruz

      Aziz milletimizin bağımsızlık ve özgürlük iradesini tüm dünyaya ilan ettiği Kurtuluş Savaşımıza yön veren 23 Nisan 1920,  sadece Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış tarihi değil, aynı zamanda kader birliği yapmış, elbirliğiyle, gönül birliğiyle istiklal ve istikbal mücadelesini vermeye azmetmiş Türk Milleti için, millet egemenliğine dayanan demokrasinin ve Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı gündür.

      Mazisi şanla şerefle ve destanla dolu olan aziz milletimiz, kahraman ecdadımızdan aldığı emaneti hep baş tacı etmiş, atalarımızın en zor zamanlarda bile bu vatandan asla vazgeçmeyerek verdiği var olma mücadelesi, bizlere daima bir ışık, bir rehber olmuştur.

      Milletimizin iradesi, İstiklal Mücadelemizi başarıyla yöneterek bağımsızlığımızın kazanılmasında büyük payı olan, hepimizin iftihar ettiği Türkiye Büyük Millet Meclisinde 101 yıldır tecelli etmektedir.

      “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözleri ile halkın iradesinin her şeyin üstünde olduğunu ilan eden Cumhuriyetimizin kurucusu ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımıza ve tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan ettiği 23 Nisan günü, ecdadımızın gelecek nesillere ne kadar değer verdiğinin ve güvendiğinin en açık ifadesidir.

      Bu duygu ve düşüncelerle; başta İstiklal Savaşımızın Başkomutanı, Devletimizin kurucusu ve TBMM’nin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bizlere emanet edilen bu vatan uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi, kahramanlarımızı ve gazilerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en kalbi duygularımla kutluyor, dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesi temennisiyle, tüm çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyorum.

Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Gümüş; mesajında şu ifadelere yer verdi;

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ