logo

Güneş “ Kardemir Kavşağı’nda Yer Teslimi Yapıldı”

AK Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş BRTV’de katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Karabük’te yıllardır yapılması beklenen şehrin ana girişi ve ana arteri olan Kardemir Kavşağı ile ilgili önemli bilgiler aktaran Güneş, ihale sürecinin tamamlandığını ve ilgili firmaya 23 Ekim’de yer tesliminin yapıldığını, önümüzdeki 10 gün içinde de kavşakla ilgili Karabük’teki paydaşlarla koordinasyon toplantısı yapılacağını söyledi.

Güneş’in Kavşakla ilgili açıklamasının tam metni “ Kardemir Kavşağı Karabüklüler için önemlidir. Ayrıca böyle bir dönemde bu maliyette bir yatırımın ihalesi yapılarak işin başlayacağı noktaya gelmek te önemlidir. Çünkü son dönemde bilhassa pandemi döneminde yeni yatırımlar bu mana da çok yapılmıyor. Bize bunu Bakan Bey de ifade etti. Türkiye’de yeni yatırım yapılmışsa bunlardan birisi Kardemir Kavşağı’dır dedi. Tahmin ediyorum 80 Milyon TL yaklaşık maliyeti olan bir projeydi. Geçtiğimiz Ağustos ayında ihalesi yapıldı. Çok katılım oldu. Yüze yakın önemli firma ihaleye girdi. Ve ihale süreci çok çekişmeli geçti ve şu anda firmamız belirlendi. 23 Ekim’de de geçtiğimiz Cuma günü diyelim yer teslimi yapıldı. Önümüzdeki 10 gün içerisinde ilgili firma tabi Karabük’te paydaşları var. Karabük Belediyesi ile Kargaz’la, Başkent Elektrik’le, Telekom’la koordinasyon toplantısı yaparak alt yapı düzenleyecekler ve işlem başlamış olacak. Bizim inanın temennimiz bu kavşağın uzun sürmeden tamamlanmasıdır” dedi.

Kardemir Kavşağı Çözülmezse Karabük’ün Trafik Sorununu Çözemezsiniz

Kardemir Kavşağı’ndaki trafik sorununun çözülmemesi durumunda Karabük’teki trafik sorunun çözülmesinin mümkün olamayacağını vurgulayan Güneş, bu noktanın herkesi alakadar ettiği bir güzergah olduğunu ifade etti. Ulaştırma Bakanlığı’nın Kardemir Kavşağı’ndaki çalışmaları ve destekleri için teşekkür eden Güneş, projenin bitmesiyle zaman ve yakıt tasarrufu sağlayacağını belirtti.

AK Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş BRTV’de katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ