logo

Güneysaz Köyü’nde 15 gündür olmayan internet isyan ettirdi.

Bilişim çağının içinde olduğumuz 2021’de Ovacık’a bağlı Güneysaz Köyü’nde 15 gündür devam ettiği iddia edilen internet kesintisi Muhtarı isyan ettirdi.

Karabük’ün Ovacık İlçesi Güneysaz Köyü Muhtarı Soner Sarıçam; sosyal medya da yaptığı paylaşımla, köylerinde 9 Nisan 2021 tarihinden beri internet hizmetlerinin tamamen kesintiye uğradığını söylerek adeta isyan etti.

Müşteri temsilcisinin Ramazan Bayramından sonra internet hizmetlerinin kesin olmamakla tekrar verilebileceğini umdukları yönünde bilgi verdiklerini söyleyen Muhtar Sarıçam; salgın vesilesiyle uzaktan eğitim gören çocuklarında uzaktan eğitime katılamadıklarını belirterek, çocuklarımızın uzaktan eğitime katılamadığı bir gün değil, bir saat bile büyük kayıptır derken, köylülerden ve bölge insanından konuyu Cumhurbaşkanlığı İleşim Merkezi’ne ( CİMER) iletmelerini istedi.

Muhtar paylaşımında şunları vurguladı:

“Kıymetli Dostlarım, Karabük İlimizin Ovacık ilçemizde uzun zamandır süre gelen Türk Telekom internet alt yapı sağlayıcısının bizler, köylüler, Anadolu’nun can damarlarını dünya ile irtibatını kesmek için umursamaz bir şekilde hizmet vermekten yoksun, bir arıza için dalga geçer gibi bir aydan fazla süre veren ve sessiz kaldıkça sabır ettikçe dahada umursamaz olan internet sağlayamayan firmaya sessiz kalmamalıyız.

Çocuklarımız internetten uzaktan eğitime katılamadığı bir gün değil, bir saat bile büyük bir kayıp olmaktadır. Böyle sorun yaşayan tüm hemşehrilerimiz CİMER’e yazarak sorunun bireysel değil bölgesel olduğunu iletelim.

Buradan birçok kez aradığımız müşteri temsilcileri haricinde kurum yetkililerinin duyması dileğimle. Sorunların bir an evvel çözülmesini de ayrıca rica ediyorum. 09.04.2021 tarihinden itibaren köyümüzde internet yoktur. Ramazan Bayramı sonrası sorunun çözüleceği umuluyor, çözülecek denilmiyor. Saygılarımla. Soner Sarıçam Güneysaz Köyü Muhtarı / Ovacık”

Bilişim çağının içinde olduğumuz 2021’de Ovacık’a bağlı Güneysaz Köyü’nde 15 gündür devam ettiği iddia edilen internet kesintisi Muhtarı isyan ettirdi.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ