Hoşgeldiniz  

Gurbetçiler İftar Programında Bir Araya Geldi

Okan Küçük | 22 Mayıs 2018 | Genel A- A+

Almanya’da yaşayan Karabüklü gurbetçiler, Yenice Şirinköy, Değirmenyanı ve Cihanbey Köyleri Derneği tarafından düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi. 

                 Almanya’da, Karabük – Yenice Şirinköy ve çevre köyleri derneği tarafından Duisburg Ditib Merkez Camiinde gerçekleştirilen geleneksel iftar programında gurbetçiler bir araya geldi. 7’den 70’e tüm köylülerin iftara katılım sağlaması Dernek Başkanı Hüseyin Kurt’u oldukça duygulandırdı. 

              Programa köylülerin yanı sıra Almanya Karabük – Yenice Derneğinin eski yöneticilerinden Hasan İbik, Yönetim Kurulu Üyesi Cevdet Koymatlı, Almanya Devrekliler Dernek Yönetim Üyeleri ve 24 Haziran 2018 seçimlerinde Ak Parti Malatya Aday Adayı Sayın Rasım Saka’da katıldı. 

            Başkan Kurt iftar programına gösterilen ilgi ve alakadan dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, “Böyle programlar bizim ne kadar isabetli yolda olduğumuzu göstermektedir. Gurbet’te Ramazan bir başka, iftarlar birlik içinde yaşandığında daha güzel ve coşkulu. Tabii ki ülkemizde olamamanın duygusu içimizde ayrı bir burukluk oluşturmakta. İnşaallah Ramazan Bayramında da böyle coşkulu bir şekilde birlikte olmak isterim“ dedi. 

            24 Haziranda yapılacak olan seçimler için Almanya’da yaşayan köylülerin dikkatli olması gerektiğini belirten Kurt, “Bizleri bu anlamlı programda yanlız bırakmayan değerli dostlarıma ayrıca teşekkür ediyorum. Malum önümüzde ülkemizde bir seçim var. Tüm köylülerimizden bu konuda duyarlı olmalarını istiyoruz. Gurbet’teki köylülerimizin Karabük’e ulaşma açısından hava yolu ulaşım sorunu mevcut. Bu konuda bölge ve yurtdışı sorumlu vekillerimizin bizlere vaadleri oldu,maalesef bu henüz gerçekleşmedi. Bu talebimizin yeni dönem vekillerimizden aynı duyarlılıkla talep ediyoruz.

          Diğer bir sorunumuz ise, köylerimizle alakalı, burada halen köy yollarımızda sorunlar var, su sorunlarımız devam etmekte. En çok önem verdiğimiz konu ise köyümüzde bir sağlık ocağı sorunudur. Yine köylerimizde sosyal tesis alanları eksik. Çocuk parkları yok, misafirlerimizi ağırlayacak konuk evleri yok. Tabii ki de ilerleyen günlerde yetkililerle tekrar bu sorunları görüşüp, taleplerimizi ileteceğiz. Ben bu vesile ile huzur ve sağlıklı bir Ramazan geçirmemizi diliyor, şimdiden tüm ülkemizde ramazan bayramının hayırlı geçmesini niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı. 

Not: Rakamlar her zaman gerçeği yansıtmaz.  Örnek aşağıda…

*

Bu haber 999.999 kere veya  9.618 kere görüntülendi

AK PARTİ KARABÜK MİLLETVEKİLİ ADAYLARI BELLİ OLDU!

KARABÜK HAVAALANI JEOLOJİK ETÜDÜ YARIN YAPILIYOR

45 Yaşındaki Adam 4 Gündür Kayıp

Vali Çeber’den TSO’ya Ziyaret

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle