logo

Gürel Çifti, Şehit Ailelerini ziyaret etti.

Vali Fuat Gürel eşi Özlem Aras Gürel ile birlikte Şehit Murat Dilmaç ve Şehit Ercan Hırçın’ın ailelerini ziyaret etti.

Vali Fuat Gürel ve eşi Özlem Aras Gürel, 2015 yılında şahadet makamına yükselen Şehit Polis Memuru Ercan Hırçın’ın eşi Nurten Hırçın ve Van İl Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli iken 2012 yılında şahadet şerbetini içerek şehit olan Polis Memuru Murat Dilmaç’ın eşi Şadiye Dilmaç’ı ziyaret ederek bir süre sohbet ettiler.

Şehitlerimizin çocukları ile yakından ilgilenen Vali Gürel ve Özlem Aras Gürel, Şehit Polis Memuru Ercan Hırçın ve Şehit Polis Memuru Murat Dilmaç’ın ailelerinin misafiri oldular. 

Ziyaretlerde, Şehitlerimizin bizlere emaneti olan ailelerinin yanında olmak bizlerin en başta gelen görev ve sorumluluklarımızdan olduğunu ifade eden Vali Fuat Gürel, “Ödedikleri bedelin büyüklüğünü ifade etmeye kelimeler yetmez. Onlar istiklalimizin ve tarihimizin ölümsüz anıtlarıdırlar. Kahramanlarımız bizlere emanet olarak ailelerini bıraktı. Baş tacımız, Devletimizin en kıymetli varlıkları olarak gördüğümüz aziz şehitlerimizin ailelerine Devletimizin tüm kapıları daima açıktır. Canını feda etmiş kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” diye konuştu.

Kur-an’ı Kerim Tilavetinin okunduğu ziyarette Şehit Polis Memuru Ercan Hırçın ve Şehit Polis Memuru Murat Dilmaç başta olmak üzere tüm şehitlerimiz için dua edildi.

Ziyarette Vali Gürel ve eşi Özlem Aras Gürel’e, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Galip Sökmen ve eşi Canan Sökmen eşlik etti.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ