logo

Gürel Çiftinden Özel Ziyaret

Karabük Valisi Fuat Gürel ve eşi Özlem Aras Gürel, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Gününde Çınar ile Alper’i ziyaret etti.

Ziyaretlerde Çınar ve Alper  ile özel olarak yakından ilgilenen Vali Fuat Gürel ve eşi Özlem Aras Gürel, eğitimleri ve sağlık durumları hakkında ailelerden bilgiler alarak çeşitli hediyeler verdi.

Otizmli çocuklarımızı iyi bir şekilde yetiştirmenin toplumsal bir görev olduğunu, farkındalığın artması için ellerinden ne geliyorsa yapmaya hazır olduklarını belirten Vali Fuat Gürel, “Otizmli bireylerin topluma kazandırılmasında bugün için kabul edilmiş en önemli yöntem, erken yaşta verilmeye başlanan bireyselleştirilmiş özel eğitimdir. Karabük ilimiz bu konuda çok şanslı, alt yapıları sağlam okullarımız var. Otistik çocuklarımızın sosyal hayatta yer alabilmeleri ve kendi ihtiyaçlarını mümkün olduğunca bağımsız karşılayabilmeleri başlıca hedefimizdir. Devlet olarak her zaman yanınızdayız.”diye konuştu.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Galip Sökmen’in eşlik ettiği ziyaretten duydukları mutluluk ve memnuniyeti ifade eden aileler Vali Fuat Gürel’e teşekkür ettiler.

Karabük Valisi Fuat Gürel ve eşi Özlem Aras Gürel, 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Gününde Çınar ile Alper’i ziyaret etti.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ