logo

Gürel Çiftinden Şehit ve Gazi Ailelerine Ziyaret

Vali Fuat Gürel ve  Eşi Özlem Aras Gürel, Türkiye Harp Malulü Gazi, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Karabük Şube Başkanı Gazi Sabri Özer ile 1987 yılında şehit olan P.Er Cevdet Doğan’ın  annesi Aysel Doğan’ı evlerinde ziyaret ettiler.

Gazi Sabri Özer  ve Ailesi ile Şehidimizin annesi Aysel Doğan ve abisi Cemil Doğan’a misafir olan ve ailelerle  yakından ilgilenen Vali Gürel ve Özlem Aras Gürel, ailelerle bir süre sohbet ettiler.

Bağımsızlığımızı ve istiklalimizi ve mevcudiyetimizi korumak adına geçmişten günümüze şehitler ve gaziler verdiğimizi hatırlatan Vali Gürel “Şehitlerimizi ve gazilerimizi ve milli benlik ve şuurumuzu özellikle genç nesillere iyi anlatılması, ecdadımıza ve şehitlerimize bir borcumuz olduğu gibi, geleceğimizin de teminatıdır. Milletimizin en önemli değerlerinden birisi de  şehitlerimizdir. Vatan söz konusu  olunca 83 milyonun tamamının asker olduğu bir milletin fertleriyiz. İlimizde  67 şehit 185 gazimiz bulunmakta, her biri bizim onurumuz, gururumuz her daim yanlarındayız.” diye konuştu.

Ziyaretlerde Vali Fuat Gürel ve Özlem Aras Gürel’e Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Galip Sökmen ve eşi Canan Sökmen eşlik etti.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ