logo

Gürsel: “135 CHP Milletvekili Karabük Milletvekili artık.”

  Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi (PM) Üyesi ve Elazığ Milletvekili Gürsel Erol Karabük CHP İl Başkanlığını ziyaret etti.

  CHP İl Başkanlığı’nda CHP İl Başkanı, İlçe başkanları, kadın kolları, gençlik kolları  ve partililerce karşılanan Gürsel’e  CHP Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır;  Gürsel’in Karabük’e ikinci gelişi olduğunu belirterek, ziyaret için teşekkür etti.

Çakır,  açıklamasının devamında şunları vurguladı:

“Bizim milletvekili olarak Meclis’te 135 milletvekilimiz var. Vekillerimize çok rahat ulaşıyoruz. 7-8 Nisan’da bir aksilik olmazsa  bir Genel Başkan Yardımcımız ve 15 Milletvekilimizle birlikte  tüm ilçelerimizde  geniş katılımlı bir çalışma yapacağız. Onun ayrıntılarını da ayrıca paylaşacağız.Ben vekilimizin ziyaretinden dolayı tekrar kendilerine teşekkür ederim.”

 CHP  Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, ikinci gelişinde  Karabük’te çok fazla bir değişiklik olmadığını vurgulayarak başladığı konuşmasında şunları söyledi:

 “ Karabük aslında yerleşim olarak ta insan dokusu olarak ta, tipik bir Anadolu kenti. Emekli şehri.  Coğrafyası son derece güzel, aslında cazibe merkezi olacak güzelliklere sahip. Ama bugüne kadar sorunları çözülmemiş, kendine özgü sorunları var. Kendi sorunlarıyla iç içe yaşayan bir kent. Temel sorun şu. Karabük 1995 ‘de il yapılmış ama il yapılırken buranın il yapılma gerekçesi doğru tespit edilmiş olsaydı, bugün dışarıya göç veren bir kent değil göç alan bir kent  olabilirdi.Karma bir ekonomi var burada. Kardemir var bu bölgenin en büyük üretim yapan tesisi.  Özel sektörün eline geçince personel sayısı çok düşmüş.  Üniversite var,  50 bin öğrenci var  ama pandemiden dolayı öğrenci gelemediği için  öğrenci sektörüyle alakalı iş kollarında  inanılmaz bir iş ve ekonomik kayıp var. Orman sorunları var orman bölgesi olmasına rağmen…Eskipazar da hastane yapılmış  zemin etüdü yapılmamış, kayma sorunu yaşanmış, hastane kapatılmış.”  dedi.

 “Karabük’te Kardemir var, Karabük sanayi kenti değil. Üniversite var, üniversite kenti değil, orman var, orman kenti değil,Safranbolu var, turizm kenti değil…”

  Kardemir’in  Türkiye’nin en köklü işletmesi olduğunu belirten Erol,  ama Karabük’ün sanayi kenti olmadığını söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “ Üniversite var, 50 bin öğrenci var ama Karabük bir Üniversite kenti de değil. Ormanla ilgili potansiyeliniz var ama Karabük bir orman şehri de değil. Safranbolu gibi Türkiye ve Dünya da model oluşturmuş bir turizm merkezi var ama Karabük bir turizm kenti de değil. Karma bir ekonomi var burada. Birinci geliş amacım Safranbolu Belediyesinde örnek bir model oluşturabilmek üzere  teknik çalışmalar yapmak. 7-8 Nisan’da gelişimizde tüm ilçeleri tarayacağız. 135 CHP Milletvekili artık Karabük Milletvekili. Mecliste sürekli ulaşabileceğiniz 135 Milletvekiliniz olacak. Karabük halkını selamlıyorum.”

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi (PM) Üyesi ve Elazığ Milletvekili Gürsel Erol Karabük CHP İl Başkanlığını ziyaret etti.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ