Hoşgeldiniz  

Haddeciler’den; Ankara Çıkartması…

Okan Küçük | 17 Aralık 2015 | Genel, Güncel, Siyaset A- A+

Bunu Paylaş

         Bilindiği gibi, Karabük’te Demir Çelik sektöründe  çalışan bazı şirketlerin, yıl sonu bilançolarını düzenlemek amacıyla gider göstermek için sahte fatura ve naylon fatura kullandıklarının belirlendiği, Şirketlerin de, yıl sonu bilançolarında bu faturaları gider göstererek vergi kaçırdıkları ve bu yöntemle devleti yaklaşık 230 Milyon TL zarara uğrattıklarının anlaşıldığı iddia ediliyordu.

*sahinhaddecilerrandevu

        İşte tam bu süreçte  dün,  Karabüklü haddecilerin  tamamına yakının bulunduğu bir heyetin, bir PARTİ BAŞKANIYLA birlikte, Ankara’da Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin’den randevu aldığı öğrenildi. Edindiğimiz bilgilere göre, bu randevuda baştan sona  Karabük’te MALİYE BAKANLIĞI MÜFETTİŞLERİNCE incelemesi süren NAYLON FATURA VURGUNU operasyonu konuşuldu.

*

      Bu görüşmeler de bazı haddecilerin, Mehmet Ali Şahin’e,  bu NAYLON FATURA VURGUNU operasyonunu yapan  ve 230 Milyon TL  Vergi kaçakçılığını tespit ettiği  öne sürülen müfettişlerin, “PARALEL” olduğunu öne sürdükleri ( Bildiğiniz gibi “paralel” Devleti ele geçirmeye çalıştığı iddia edilen Fetullah Gülen, cemaati mensuplarına verilen genel isim)  kendilerinin hiç bir günahlarının olmadığını ve   “PARALEL” tarafından kendilerine “KUMPAS” kurulduğunu öne sürdükleri iddia ediliyor.

*

      Konunun gerçek dışı olduğunu ve kendilerinin  zan altında kaldıklarını öne süren bazı haddecilerin aynı randevuda,  bu konuyla ilgili  Maliye Bakanından  randevu alınarak ona direkt bilgi vermek istedikleri yönünde bir talepte bulundukları ve talebi Şahin’e ilettikleri ve Şahin’in,  Karabük’ten yardım  talebiyle gelen hemşehrilerini geri çevirmeyerek,Maliye Bakanını arayarak Karabüklü haddecilere  21 Aralık Pazartesi günü için bir randevu aldığı  ve  haddecilere yönelik ise ” Türkiye Hukuk Devletidir,  hukuk kuralları işler, eğri /doğru ortaya çıkar.” dediği öğrenildi.

*

     Önümüzdeki Pazartesi günü yapılması planlanan Maliye Bakanı randevusuna gidecek haddecilerin isimlerinin belirlendiği, yine yanlarında destek mahiyetinde bir PARTİ BAŞKANININ ve bir avukat ile bir Mali Müşavir’in  Bakan ziyareti heyetinde bulunacakları öğrenildi.

Etiketler:

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle