logo

Haftalık Değerlendirme Toplantısı

Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş Başkanlığında Müdürlük Yöneticileri ile Haftalık Değerlendirme Toplantısı Müdürlüğün Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıda, “Telafide Ben de Varım” Programı, Belirli Gün ve Haftalar, Yarışmalar,  Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi, Okul ve Kurumların Fiziki Durumu, Projeler, Bütçe ile Yatırım ve Onarım konularına değinildi.

Yöneticilerden uhdesinde bulundukları çalışmalar hakkında bilgiler alan İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş toplantıda geçen hafta alınan kararlar ve bu hafta içerisinde yapılacak faaliyetler ile gündem maddeleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

1-7 Haziran Hayat Boyu Öğrenme Haftası Kutlamaları çerçevesinde ilimiz genelinde Sosyal Yaşam Merkezlerinde ve Halk Eğitimi Merkezlerinde düzenlenen sergi açılışlarının ve etkinliklerin coşku ile kutlandığını belirten Nevzat AKBAŞ, etkinliklerin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek başladığı konuşmasında, “İnşallah önümüzdeki yıl temennimiz bu salgın sürecinin bitmesi ve Bakanlığımızın başlatmış olduğu “Hayat Boyu Öğrenen Mahalle” projesi ile her mahallede farklı kategorilerde açılacak kurslarımızın kursiyer sayısını bu yıla nazaran daha da arttırarak çok sayıda vatandaşımızın Devletimizin bu imkanından faydalanmasını sağlamış olacağız.” ifadelerine yer verdi.

5 Temmuz-31 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “Telafide Ben de Varım” etkinlikleri kapsamında hazırlıkların başladığını kaydeden AKBAŞ, “Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda eğitimde fırsat adaletini sağlamak, okullar arasındaki başarı ve imkan farklılıklarını azaltmak, Covid-19 salgını sürecinde gerçekleştirilen seyreltilmiş, uzaktan eğitim faaliyetlerinin sona erdiği yaz tatili döneminde çocuklarımızın fiziksel, sosyal-duygusal ve akademik gelişimlerini bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif eğitim faaliyetleri ile desteklemek amacıyla Bakanlığımızca Telafide Ben de Varım Programı hazırlanmıştır. Bu program ile öğrencilerimizin ilgi alanları doğrultusunda beceriler kazandırmak, yeteneklerini sergilemesine imkân vermek, özgüven ve sorumluluk duygusu geliştirmek; evrensel, millî, manevi ve kültürel değerleri yaşatmak, yaygınlaştırmak ve bu değerlerin yeni nesillere aktarımını sağlamak, öğrencilerde gönüllülük bilincini özendirmek, doğa ve çevre bilinci vb. konularda farkındalık oluşturmak amacıyla fiziksel, sosyal duygusal ve akademik gelişim alanlarında eğitim faaliyetleri yapılacaktır.  Yine okul yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimiz içinde bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif eğitim faaliyetleri gerçekleştireceğiz. Bu kapsamda belirlenen plan doğrultusunda tüm hazırlıkları tamamlayalım.” dedi. 

Konuşmasının sonunda İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, toplantıya katılan yöneticilere teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş Başkanlığında Müdürlük Yöneticileri ile Haftalık Değerlendirme Toplantısı Müdürlüğün Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ