logo

Haftalık Değerlendirme Toplantısı

Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş Başkanlığında Müdürlük Yöneticileri ile Haftalık Değerlendirme Toplantısı Müdürlüğün Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıda, “Telafide Ben de Varım” Programı, Belirli Gün ve Haftalar, Yarışmalar,  Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi, Okul ve Kurumların Fiziki Durumu, Projeler, Bütçe ile Yatırım ve Onarım konularına değinildi.

Yöneticilerden uhdesinde bulundukları çalışmalar hakkında bilgiler alan İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş toplantıda geçen hafta alınan kararlar ve bu hafta içerisinde yapılacak faaliyetler ile gündem maddeleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“Telafide Ben de Varım” etkinlikleri kapsamında hazırlıklarda sona gelindiğini kaydeden Akbaş, program kapsamında okul, ilçe ve il genelinde okullarımızda öğretmen, öğrenci ve velilere yönelik bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal, sportif eğitim faaliyetleri ile etkinliklerin 5 Temmuz 2021 tarihi itibariyle başlayacağını belirtti.

2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda Bakanlığımızca “Telafide Ben de Varım” programı ile yaz boyu okullarımızda çocukları ve velileri ağırlayacaklarını ifade eden Akbaş, kapsamlı bir çalışma gerçekleştirildiğini vurgulayarak “Okullarımızı 5 Temmuz’dan yeni eğitim-öğretim yılının başlayacağı tarihe kadar okullarımızın imkânlarından faydalanmak isteyen öğrencilerimiz, öğretmen ve velilerimiz için açık tutacağız. Yaz boyu okullarımızda çocuklarımızı ağırlayacağız, gönüllülük esasına bağlı olarak isteyen öğrencilerimize fiziksel etkinlikler, isteyen öğrencilerimize akademik programlar sunabileceğiz. Böylelikle yeni eğitim öğretim yılına kadar öğrencilerimize dolu dolu bir telafi eğitimi vereceğiz” ifadelerine yer verdi.

26-27 Haziran 2021 tarihlerinde okullarda gerçekleştirilen Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) salgına karşı önlemler büyük bir titizlikle alındığını söyleyen Akbaş, öğrencilerin güvenli ve sağlıklı bir şekilde sınavlara katılmaları için alınan bütün tedbir ve önlemler için okul yöneticilerine, öğretmenlere ve personeline teşekkür etti.

“Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi” kapsamındaki Resim ve Müzik alanında dereceye giren öğrencilerimize tablet ve bilgisayar hediyesi, öğrencilere rehberlik yapan öğretmen ve öğrencilere ise Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’un taltifleri ile başarı belgesinin verildiğine de değinen Akbaş “Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi  etkinlikleri kapsamında  İlimizde iki ay boyunca çok verimli ve örnek çalışmalar yürütülmüştür. Resim ve müzik alanında düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencilerimizi ve emeği geçen yönetici, öğretmenlerimiz ile çalışmalarda görev alan öğrencilerimizi tekrardan tebrik ediyorum. ” dedi 

Konuşmasının sonunda İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, toplantıya katılan yöneticilere teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş Başkanlığında Müdürlük Yöneticileri ile Haftalık Değerlendirme Toplantısı Müdürlüğün Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ