logo

Haftalık Değerlendirme Toplantısı

Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş Başkanlığında Müdürlük Yöneticileri ile Haftalık Değerlendirme Toplantısı Müdürlüğün Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıda;Yeni Eğitim Öğretim Dönemi, Okulum Temiz Belgesi, “Telafide Ben de Varım” Programı, Belirli Gün ve Haftalar, Yarışmalar,  Projeler, Okul ve Kurumların Fiziki Durumu, Projeler, Bütçe ile Yatırım ve Onarım konularına değinildi.

Yöneticilerden uhdesinde bulundukları çalışmalar hakkında bilgiler alan İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş toplantıda geçen hafta alınan kararlar ve bu hafta içerisinde yapılacak faaliyetler ile gündem maddeleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Yeni Eğitim-Öğretim yılı hazırlıkları kapsamında okullarda bakım ve onarım işlemleri ile Covid-19 Salgınına karşı kapsamlı bir çalışma gerçekleştirildiğini belirten AKBAŞ, “Süreci yöneticilerimiz ile yakından takip ediyoruz. Okullarımızdaki hazırlıklar başarılı bir şekilde ilerliyor. 2021-2022 Eğitim Öğretim dönemine donanımlı, kaliteli ve güvenli ortamlarda öğrenim görmeleri için her zaman olduğu gibi bu süreçte de Karabük Eğitim Ailesinin her ferdi seferber oldu. Bu bağlamda herkese teşekkürlerimi iletiyorum.” ifadelerine yer verdi.

Bölge bölge okullardaki sınav başarı oranlarının değerlendirildiğini kaydeden Akbaş, “Öğrencilerimizin sınav başarı durumları ders ders inceliyoruz. İnceleme neticesinde okul müdürlerimiz önümüzdeki yeni dönem için eylem planı hazırlıyor. Öğrencilerimizin akademik başarısının daha da artırılması noktasında çalışmalarımız hızla devam ediyor.” dedi.

Son üç yıl içerisinde büyük projelere imza atıldığını söyleyen Akbaş, “Yeni eğitim öğretim dönemine projelerle daha güçlü giriyoruz. 2021 yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı kapsamında Müdürlüğümüz Ar-Ge Birimimiz tarafından hazırlanan “Emeğin Başkenti Karabük İstihdamın Merkezi Oluyor” projemiz onaylanmış olup 2.183.100 TL tutarında hibe almaya hak kazanmıştır. İlimiz, proje kenti olması noktasında istikrarlı çalışmasını sürdürüyor. AR-GE Birimimiz tarafından yazılmış ve BAKKA tarafından kabul görmüş hem bütçesi ile hem de işlevselliği bakımından önemli bir projedir. Bu projemiz 2023 Eğitim Vizyonu Belgesinde bulunan Mesleki ve Teknik Eğitime yönelik hedeflerimizin gerçekleşmesine önemli katkılar sağlayacaktır.” diyerek sözlerine son verdi.

Konuşmasının sonunda İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, toplantıya katılan yöneticilere teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş Başkanlığında Müdürlük Yöneticileri ile Haftalık Değerlendirme Toplantısı Müdürlüğün Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ