logo

Haftalık Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş Başkanlığında Müdürlüğün Yöneticileri ile Haftalık Değerlendirme Toplantısı Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.

3. Eğitim Bölgesinde bulunan okulları temsilen her okul kademesinden bir Okul Müdürü’nün de hazır bulunduğu toplantıda, Yüz Yüze, Dijital ve Uzaktan Eğitim Faaliyetleri, Destekleme ve Yetiştirme Kursları, Covid-19 Tedbirleri, Yarışmalar,  Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi, Okul ve Kurumların Fiziki Durumu, Projeler, Yatırım ve Onarım konularına değinildi.

Yöneticilerden ve Okul Müdürlerinden uhdesinde bulundukları çalışmalar hakkında bilgiler alan İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş toplantıda geçen hafta ve bu hafta içerisinde yapılacak faaliyetler ile gündem maddeleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.  

“Eğitim Fedakârlık İster”

İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, 2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci döneminin hayırlı olmasını temenni ederek başladığı konuşmasında, “İlimizde geçen hafta yoğun kar yağışı ve buzlanma tehlikesine karşı 3 günlük ara verilen yüz yüze eğitime köy okullarında ve bağımsız anaokullarımızda başlandı. Okullarımız hijyen kuralları çerçevesinde salgına karşı bütün önlemleri aldı. İlimizde tüm okullarımızın “Okulum Temiz Belgesi “ne sahip olması her kademedeki arkadaşımızın ciddiyetle ve özveriyle çalıştığının önemli bir göstergesidir. Okul yöneticileri, öğretmenler ve personelin özverili ve fedakârca çalışmalarıyla okullarımızı güvenli şekilde eğitim öğretime hazır hale getirdik. 1 Mart tarihi itibari ile de eğitimin farklı kademelerinde açılacak okullarımız da aynı şekilde hazırlıklarını tamamladı. Bu bağlamda emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorum. Eğitim gönül işidir.” dedi.

“Başarının Bir Yolu da Koordinasyonlu Çalışmaktır.”

Haftalık toplantılarının önemini vurgulayan Akbaş, “İlimiz genelinde 5 eğitim bölgesi bulunmaktadır. Biz yöneticiler olarak her hafta bir eğitim bölgesinde toplantılarımızı gerçekleştirerek bölgedeki her eğitim kademesinde bir okul müdürünü okullarımızı temsilen toplantılarımıza davet ediyoruz. Bölgedeki sorun ve talepleri dinleyerek çözüm yolu üretiyoruz. Eğitim Öğretim faaliyetlerimizi, projelerimizi ve birçok alanda gerçekleştirilecek faaliyetleri istişare ederek kararlar alıyoruz. Koordinasyonlu çalışarak haftalık planlama ve bir önceki haftanın değerlendirmesini yapıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

“Zümre Toplantıları Eğitimin Kalitesini Arttırmaktadır.”

İl-İlçe zümre toplantılarının eğitimin kalitesini yükselttiğini kaydeden Akbaş, “İl genelinde eğitimi planlamak ve koordine etmek, eğitim ve öğretimin kalitesini yükseltmek, eğitimle ilgili görüş ve öneriler geliştirmek, aynı alanlar arasında iletişim, uyum ve iş birliği sağlamak amacıyla okul, ilçe ve il zümre toplantılarımız gerçekleştirildi. Burada alınan kararları önemsiyoruz. Bu bağlamda zümre toplantılarını gerçekleştiren öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmasının sonunda İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, toplantıya katılan yöneticilere ve okul müdürlerine teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi. 

Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş Başkanlığında Müdürlüğün Yöneticileri ile Haftalık Değerlendirme Toplantısı Fevzi Çakmak Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ