logo

Haftalık Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş Başkanlığında Müdürlük Yöneticileri ile Haftalık Değerlendirme Toplantısı Müdürlüğün Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıda, Yüz Yüze Eğitim Faaliyetleri, Destekleme ve Yetiştirme Kursları, Covid-19 Tedbirleri, Belirli Gün ve Haftalar, Yarışmalar,  Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi, Okul ve Kurumların Fiziki Durumu, Projeler, Bütçe ile Yatırım ve Onarım konularına değinildi.

Yöneticilerden uhdesinde bulundukları çalışmalar hakkında bilgiler alan İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş toplantıda geçen hafta alınan kararlar ve bu hafta içerisinde yapılacak faaliyetler ile gündem maddeleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. 

Toplantıda gündem maddeleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş “Geçtiğimiz hafta Strateji Geliştirme Ar-Ge Birimi Faaliyetleri kapsamında Müdürlüğümüz AR-GE birimi ile ulusal ve yerel projeler kapsamında bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdik. Ulusal ve Yerel AR-GE projeleri, Stratejik Plan çalışmalarımız başarılı bir şekilde devam ediyor. Yapılan tüm projeler ile öğrencilerimizin akademik, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif gibi birçok alanda ulusal ve yerel bazlı etkinlikler ile kendilerini geliştirme imkanı buluyor. Bu kapsamdan projeleri çok önemsiyoruz ve her yıl bir önceki yılın üstene yenilerini ekleyerek gitme yolunda çalışmalarımız hızla devam ediyor.” dedi.

Bakanlığımız 2023 Eğitim Vizyonu’nun en önemli hedeflerinden birinin de Mesleki Teknik Eğitimin gelişmesi ve mesleki teknik eğitim okullarımızın niteliğinin arttırılması, çağımızın gerektiği ihtiyaçları karşılanması olduğunu belirten Akbaş “Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK’un eğitim liderliğinde Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut ÖZER’in yönetiminde Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi 2020 yılı itibari ile başlamış oldu. Proje kapsamında okullarımızın alt yapısının iyileştirilmesi, donanım eksikliğinin giderilmesi, okullarımıza kütüphane, atölye ve labaratualar kurulması, öğretmen, öğrenci ve aile eğitimlerimiz, piskososyal destekler projemizde yer almaktadır. “Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi” kapsamındaki 3 Mesleki ve Teknik Eğitim Lise’mizde görevli idareci ve öğretmenlerimize proje ile ilgili eğitimler verilmeye devam etmektedir. Bu projeye dahil olan, destek veren herkese teşekkürlerimi iletiyorum.” İfadelerine yer verdi.

Konuşmasının sonunda İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, toplantıya katılan yöneticilerimize teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş Başkanlığında Müdürlük Yöneticileri ile Haftalık Değerlendirme Toplantısı Müdürlüğün Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ