logo

Haftalık Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş Başkanlığında Müdürlük Yöneticileri ile Haftalık Değerlendirme Toplantısı günü Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıda;Yeni Eğitim Öğretim Dönemi, Okulum Temiz Belgesi, “Telafide Ben de Varım” Programı, Belirli Gün ve Haftalar, Yarışmalar,  Projeler, Okul ve Kurumların Fiziki Durumu, Projeler, Bütçe ile Yatırım ve Onarım konularına değinildi.

Yöneticilerden uhdesinde bulundukları çalışmalar hakkında bilgiler alan İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş toplantıda geçen hafta alınan kararlar ve bu hafta içerisinde yapılacak faaliyetler ile gündem maddeleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Toplantıda genel bir değerlendirmede bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş “2021-2022 Eğitim Öğretim yılına hazırlık çalışmalarımız bütün hızıyla devam ediyor. Okul yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz hazırlıklarını tamamlama noktasında ellerinden gelenin en iyisini yapmak için  özverili ve fedakârca çalışmalarına devam ediyorlar. Bizler de bu çalışmaları sahada takip ediyor ve şahit oluyoruz.” İfadelerini kullandı.

2020-2021 eğitim-öğretim yılında ilimizdeki okulların tamamı çok kısa bir sürede hazırlıklarını tamamlayarak “Okulum Temiz” belgelerini almışlardı. İl Millî Eğitim Müdürlüğü İş Yeri Sağlık Güvenlik Birimi bünyesinde kurulan ekip 1 yıllık bir süre için verilen “Okulum Temiz” belgelerinin yenilenmesi için denetimlerini sürdürüyor. Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu’nda yer alan  kriterleri yerine getiren okullar söz konusu belgeyi almaya hak kazanıyorlar. Bu denetimlerde yüz yüze eğitim faaliyetlerinin hijyenik ortamlarda sürdürülebilmesi için tüm okullar anlık olarak izlenip değerlendiriliyor. Özellikle Bakanlığımız emirleri gereği okullarımızın girişinde öğrencilerimizin kullanılmış maskelerini ihtiyaç halinde yenileriyle değiştirebilecekleri stantların oluşturulmasına hız verelim ” dedi.

Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş Başkanlığında Müdürlük Yöneticileri ile Haftalık Değerlendirme Toplantısı günü Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ