logo

Haftalık Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ Başkanlığında Müdürlük Yöneticileri ile Haftalık Değerlendirme Toplantısı 28.09.2020 Pazartesi günü Müdürlük toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıda, EBA Destek Noktası, yüz yüze, dijital ve uzaktan eğitim faaliyetleri, DYK, Okul Online Sorumlusu, Okulum Temiz Belgesi ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü Hizmet Binasının genel durumu konularına değinildi.

İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ toplantıda genel bir değerlendirme yaparak: “Geçtiğimiz hafta okul öncesi ve birinci sınıflarımızda yüz yüze eğitimi başlattık. Bu bir haftalık süreci başarılı bir şekilde atlattık. Okullarımızın doluluk oranı yüzde 95’in üzerinde. Okullarımızda “Okulum Temiz” belgesiyle her türlü salgına karşı hijyenik bir ortam oluşturduk. Şuana kadar ilimiz genelinde 31 okulumuz “Okulum Temiz” belgesini almaya hak kazandı. Diğer okullarımızın küçük eksiklikleri var. İnanıyorum ki tüm okullarımız bu belgeyi alacaklardır. Bizler de bunun yakın takipçisi olalım. Okullarımızı sık sık ziyaret edip destek olalım. EBA Destek Noktalarının sayısı bugün itibariyle İlimiz de 57’ye ulaşmıştır. Gerekli tüm tedbirlerin alındığı bu hizmet noktalarımızdan EBA ya erişim imkânı olmayan tüm öğrencilerimiz faydalanıyor. Destekleme ve yetiştirme kurslarımızda yine hijyen tedbirleri doğrultusunda başarılı bir şekilde devam ediyor. 01 Ekim tarihi ile TYP kapsamında okul ve kurumlarımızda temizlik ve güvenlik personeli göreve başlayacak. Okullarımızın ihtiyacına göre görevlendirme yapalım. Okul ziyaretlerimizde minik öğrencilerimizin mutluluklarına ortak oluyoruz. Bu mutlulukta öğretmenlerimizin büyük emeği var. Öğrenci ve öğretmenlerimizin heyecanına ortak olmak için sürekli sahada olalım.  Karabük olarak tüm eğitim kademelerinde eğitime hazırız. Çocuklarımızın neşesi, mutluluğu, sağlığı, ailenin sıhhati, toplumun huzuru, ülkemizin refahı ve evrensel anlamda insan onuru ortak paydasında buluşabilmemiz için 2023 Eğitim Vizyonu ışığında “Mutlu Çocuklar Güçlü Türkiye” ilkesi ile Karabük Eğitim Ailesi olarak çocuklarımız hep mutlu olsun diye koşar adımlarla çalışmaya devam ediyoruz.” diyerek konuştu.

İl Millî Eğitim Müdürü konuşmasının devamında, “Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK’un “Okula Döndüğümüz Gün İlk Teneffüs 40 Dakika. Söz!” paylaşımına destek için çeşitli illerin belediye başkanlarının ilimiz öğrencilerine gönderdikleri ikramları okul ziyaretlerimizde öğrencilerimize dağıttık. İkramlarını gönderen belediye başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum.” dedi ve yöneticilerimize çalışmalarında başarılar diledi.

İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ Başkanlığında Müdürlük Yöneticileri ile Haftalık Değerlendirme Toplantısı 28.09.2020 Pazartesi günü Müdürlük toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ