logo

Haftalık Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş Başkanlığında Müdürlüğün Yöneticileri ile Haftalık Değerlendirme Toplantısı Müdürlüğün Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıda;Ar-Ge Faaliyetleri, Belirli Gün ve Haftalar, Yarışmalar, Hazır Bulunuşluk Sınavı Projeler, Okul ve Kurumların Fiziki Durumu, Projeler, Bütçe ile Yatırım ve Onarım konularına değinildi.

Yöneticilerden uhdesinde bulundukları çalışmalar hakkında bilgiler alan İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş toplantıda geçen hafta alınan kararlar ve bu hafta içerisinde yapılacak faaliyetler ile gündem maddeleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği ile Farkındalık Kazanılacak”

Gündem maddelerini tek tek ele alan İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş Ar-Ge faaliyetleri kapsamında Merkez İlçede ilki gerçekleştirilecek olan TÜBİTAK 4007 “Karabük Bilim Şenliği; Emeğin Başkenti Bilimle Buluşuyor” adlı bilim şenliği hazırlıklarının başarılı bir şekilde ilerlediğini söyleyerek “Bu proje ilimizde gerçekleştirilen ilk proje olma özelliği taşımaktadır. TUBİTAK 4007 Projemizin uygulamasında hedef kitlemiz olan okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimiz 3 günde toplam 98 atölyede etkinlik yapacaklardır. Bilim şenliği ile farkındalık oluşturan, katılımcıların bilimsel bilgiye ve bilim insanına yönelik bakış açılarının olumlu yönde gelişmesini sağlayan ve öğrencilerimize bilimsel düşünme becerilerini kazandıracak etkileşimli uygulamalar içeren faaliyetler gerçekleştirilecektir.” ifadelerine yer verdi.

“Sportif Başarı Çıtamız Artmaktadır.”

17-25 Eylül tarihleri arasında Zonguldak’ta düzenlenen Türkiye Ferdi Boks Şampiyonasında kadınlar 81 kiloda Türkiye şampiyonu olan Beden Eğitimi Öğretmeni Elif Güneri’yi toplantı vesilesi ile tekrardan tebrik eden Akbaş, bu tür başarının öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve ilimize sportif bir farkındalık kazandırdığını ifade ederek: “İlimizin akademik, sosyal, kültürel ve sportif başarı çıtası her geçen gün yükselmektedir. Bu tür başarılar ile yakın zamanda gerek öğretmenimiz Elif Güneri olsun gerek öğrencimiz Taha Özal olsun ilimizin adını ulusal ve uluslararası yarışmalarda duyurmuşlardır. Başarıların istikrarı için öğretmenlerimize ve okul yöneticilerimize büyük işler düşmektedir. Her öğrencimizin kendini keşfetmesi ve gerçekleştirmesi için okullarımızın imkânlarını en iyi şekilde kullanmaları gerekmektedir. Bu anlamda devletimizin imkânları çok geniş. Bunu iyi değerlendirmemiz lazım” dedi. 

Belirli gün ve hafta programlarında okul idarecilerimiz ve öğretmenlerimizin üzerine düşen görevleri en iyi şekilde yapma gayreti içerisinde olduklarını kaydeden Akbaş gerçekleştirilen programlarda çıtanın yükselerek aynı disiplin ve özveri ile daha büyük işlere imza atılacağını belirtti.

Hazır Bulunuşluk sınav analizlerinin okullarımız tarafından detaylı ve kapsamlı bir şekilde değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayan Akbaş “Buradan alınan sonuç ile öğrencilerimizin ders bazında eksiklerini göreceğiz ve ona göre öğretmenlerimiz zümre kararları alıp, faaliyet planlayacaklar. Sınav analizlerini öğrencilerimizin akademik başarısında katkısı çok büyük olacaktır.” Sözlerine yer verdi.

“Okulları Sık Sık Ziyarete Devam”

Okul ile Müdürlüğün iletişim ağının çok kuvvetli olması gerektiğine değinen Akbaş, “Okullarımızda her şey yolunda ilerliyor. Ancak okullarımızı sıklıkla ziyaret etmeye devam edeceğiz. Sürekli sahada nabız yoklamamız gerekiyor. Süreci inşallah her zaman olduğu gibi başarı bir şekilde idame ettireceğiz.” dedi.

“Okul İnşaatları Hız Kesmeden Devam Ediyor”

Karabük’de yapımı devam okulların planlanan inşaat süresi içerisinde teslim edilmesi için çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini kaydeden Akbaş, “Bir yaşam alanı olarak okulu her bir çocuğumuzun değerine değer, mutluluğuna mutluluk katan evrensel, millî ve manevi erdemlerle birlikte yaşam becerilerinin içselleştirildiği mekânlar olarak görüyoruz. Bunun için de okullarımızı çağımıza uygun bir şekilde modernize planlayarak açıyoruz.” dedi. 

Konuşmasının sonunda İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, toplantıya katılan yöneticilere teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş Başkanlığında Müdürlüğün Yöneticileri ile Haftalık Değerlendirme Toplantısı Müdürlüğün Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ