logo

Haftalık Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş Başkanlığında Müdürlüğün Yöneticileri ile Haftalık Değerlendirme Toplantısı Müdürlüğün Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantı, İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş’ın toplantıya katılan yöneticilerden uhdesinde bulundukları çalışmalar hakkında bilgiler alması ile başladı.

Ardından İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş toplantıda geçen hafta alınan kararlar ve kent meydanında gerçekleştirilen TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri ile Bakanlığımız tarafından öğrenci ve öğretmenler için hazırlanan soru destek paketlerinin en etkin şekilde kullanılması noktasında değerlendirmelerde bulundu.

7-8-9 Ekim tarihlerinde düzenlenen “Emeğin Başkenti Bilimle Buluşuyor” Karabük Bilim Şenliğimiz öğrencilerimizin ve vatandaşlarımızın yoğun ilgisi ve katılımı ile gerçekleştiğini kaydeden Akbaş, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Bakanlığımız tarafından öğrenci ve öğretmenlerimize destek olmak üzere hazırlanan profesyonel soru havuzlarından oluşan destek paketlerinin Bakanlığımız sitesinde (http://yardimcikaynaklar.meb.gov.tr/)web adresi üzerinden erişime açıldığını belirten Akbaş, “Bakanlığımız tarafından ders kitaplarına ilaveten destekleyici yardımcı kaynak etkinlik kitapları, fasiküller öğretmenlerimizin kullanacağı materyallerle ilgili ciddi bir çalışma yapıldı. Her ayın ilk haftası bunları elektronik ortamda tüm öğrencilerimizin, tüm öğretmenlerimizin kullanımına ücretsiz açılacak. 2.sınıftan 12. Sınıfa kadar soru havuzlarının ilki 6 Ekim tarihinde yayımlandı. Ayrıca ihtiyacı olan öğrencilerimiz için Müdürlüğümüz tarafından basılı olarak da öğrencilerimizin kullanımına sunacağız. Yardımcı kaynak destek paketinde çalışma soruları, örnek sorular, etkileşimli sorular, tekrar testleri, LGS örnek soru kitapçığı ve YKS’ye yönelik TYT, AYT ve YDT örnek soru kitapçıkları yer alıyor. Yardımcı kaynak destek paketine Millî Eğitim Bakanlığının internet adresi “yardimcikaynaklar.meb.gov.tr” üzerinden ulaşılabiliyor. Hazırlanan soru paketlerinin en etkin şekilde kullanırsak öğrencilerimizin akademik başarı çıtasının yükseleceğine inanıyorum” dedi.

Konuşmasının sonunda İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş toplantıya katılan yöneticilere teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş Başkanlığında Müdürlüğün Yöneticileri ile Haftalık Değerlendirme Toplantısı Müdürlüğün Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ