logo

Haftalık Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş Başkanlığında Müdürlüğün Yöneticileri ile Haftalık Değerlendirme Toplantısı Müdürlüğün Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantı, İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş’ın toplantıya katılan yöneticilerden uhdesinde bulundukları çalışmalar hakkında bilgiler alması ile başladı.

Ardından İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş toplantıda geçen hafta alınan kararlar ve bu doğrultuda yapılan çalışmalar, Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi, Temel Eğitim’de 10.000 Okul Projesi, Ar-Ge Projeleri ve 24 Kasım Öğretmenler Günü hazırlıklarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunarak talimatlar verdi.

“İlimizde Kütüphanesiz Okul Kalmayacak”

İlimizde hijyen malzemesinin yanı sıra Millî Eğitim Bakanlığınca hazırlanan “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi” kapsamında kitaplık ve çalışma masası üretiminin de Karabük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Safranbolu Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde başladığını belirten Akbaş, ” Okullarımızın idarecileriMetal ve Mobilya Alan ŞeflerimizÖğrencilerimiz, ilimizde kütüphanesiz okul kalmaması için yoğun çalışmasını hızla yürütüyor. İlimizdeki 54 okulumuza yılsonuna kadar kütüphane yapılmasını hedefliyoruz. Bu bağlamda Okul Yönetimine, alan şeflerimize ve öğrencilerimize kolaylıklar diliyorum, bu anlamlı projeyi sahiplendikleri için teşekkür ediyorum.” dedi.  

“Okul Öncesi Eğitimde Hedef Yüzde Yüz”

Bakanlığımız tarafından okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması amacıyla başlatılan “Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi” kapsamında çalışmalara hız verilmesi noktasında talimatlar veren Akbaş, İlimizde okul öncesi eğitime erişimin yüzde 81 ile Türkiye ortalamasının üstünde olduğunu ve bu oranın yüzde 100’e çıkması için kapsamlı bir çalışma gerçekleştirildiğini söyledi.

24 Kasım Öğretmenler Günü’nün ilk etkinliğinin 23 Kasım Salı günü 12.00′ de Yenişehir Çamlık Camiin Mevlid-i Şerifin okunmasıyla başlayacağını 19.00’da Karabük Kültür Merkezinde ise gönüllü öğretmenlerimizden oluşturulan “Karabük Öğretmenler Korosu”‘ tarafından Türk Sanat Müziği seslendirileceğini kaydeden Akbaş programda izleyicilerimizin coşkulu ve keyifli bir vakit geçireceklerini ifade etti.

Konuşmasının sonunda İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, toplantıya katılan yöneticilerimize teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş Başkanlığında Müdürlüğün Yöneticileri ile Haftalık Değerlendirme Toplantısı Müdürlüğün Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ