logo

Haftalık Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ’ın Başkanlığında Müdürlük Yöneticileri ile Haftalık Değerlendirme Toplantısı  gerçekleştirildi.

Toplantıda, Covid-19 Tedbirleri, EBA Destek Noktası, Yüz Yüze, Dijital ve Uzaktan Eğitim Faaliyetleri, Okulum Temiz Belgesi, Yatırım ve Onarımlar, İl Millî Eğitim Müdürlüğü Hizmet Binasının Genel Durumu, Yeni Tedbirler Kapsamında Çalışma Düzeni konularına değinildi. 

Yöneticilerden, uhdesinde bulundukları şubelerin yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler alan İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ toplantıda genel bir değerlendirme yaparak:

Yerel ve Ulusal Projelerde Başarılıyız

“Geçtiğimiz hafta eTwinning projeleri kapsamında Kalite Etiketi almaya hak kazanan öğretmenlerimize belgelerini takdim ettik. Bu projelerin okullarımızda yaygınlaştırılması noktasında çalışmalar geçekleştirelim. Bu tür projeler öğrenci ve öğretmenin motivasyonunu yüksek tutar. Bugüne kadar farklı alanlarda birçok projede başarı sağlayarak eğitim kalitesini yükselttik.

“Uzaktan Eğitime Erişemeyen Öğrencimiz Kalmayacak”

Bu hassas dönemde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza umut olmak için Karabük Eğitim Ailesi olarak ‘Kan ve Plazma Hayattır’ kampanyası düzenledik. Kampanyamıza destek veren herkese tekrardan teşekkür ediyorum. Eğitim ailesi olarak gerçekleştirdiğimiz faaliyetler ve projelerde idareci, öğretmen ve personelimiz duyarsız kalmıyor. Öğrencilerimizin tablet bilgisayar ihtiyacı noktasında da okullarımız kendi çalışmalarını sürdürüyor. Bazı okullarımızın idareci ve öğretmenlerimiz de öğrencilerimizin tablet bilgisayar ihtiyaçlarının giderilmesine destek verdiler. Yine Karabük’ümüzün hayırsever iş insanları ve sanayicilerimiz tablet bilgisayar ihtiyacı noktasında destek vereceklerini bildirdiler. İnşallah en yakın süre içerisinde uzaktan eğitime erişemeyen öğrencimiz kalmayacak.  

“Yönetici ve Öğretmenler Semineri” 

İl/İlçe ve Okul yöneticilerine yönelik olarak “Güncel Yönetim Düşüncesinin Gelişimi” konulu seminer verildi. Nitelikli bir eğitim hizmetinin sağlanmasında, öğretmen ve okul yöneticilerinin mesleki becerilerinin geliştirilmesi öncelikli bir önem taşımaktadır. Önümüzdeki süreçte yine öğretmen akademisi semineri gerçekleştireceğiz. Bu kapsamda öğretmen ve okul yöneticilerimizin mesleki gelişimlerini sürekli desteklemek üzere farklı etkinlikler gerçekleştirme çabası içindeyiz. Başarının anahtarı da budur.” dedi ve yöneticilere özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, hayırlı haftalar diledi. 

Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ’ın Başkanlığında Müdürlük Yöneticileri ile Haftalık Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ