Hoşgeldiniz  

Hakan Ayvaz, topu Ferudun Tankut’a attı

Okan Küçük | 15 Nisan 2018 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

 

           Kardemir Karabükspor’un eski yönetimi ile ilgili yürütülen soruşturmada adli kontrol şartıyla serbest bırakılan kulübün eski CEO’su Hakan Ayvaz‘ın ifadesinde eski başkan Ferudun Tankut’u suçladığı öğrenildi.

   AYVAZ: “TANKUT ANKARA’DAKİ DAİRESİNİ 5 BİN TL’YE KARABÜKSPOR’A KİRALADI.”

               Geçtiğimiz hafta gözaltına alınan Eski CEO Hakan Ayvaz, adli kontrol ve yurt dışı yasağı şartıyla serbest bırakılmıştı. İfadesinde hakkındaki suçlamaları kabul etmediği öğrenilen   Ayvaz’ın Savcıya ,Eski Karabükspor Başkanı Ferudun Tankut ile ilgili iddialarda bulunarak, “Ankara’daki dairesini kulübe 5 bin liraya kiraladı, yediği yemekleri, giydiği kıyafetleri, kaldığı otelleri Karabükspor’a fatura etti.  “

KARABÜKSPOR’UN LÜKS CİPİ MUSTAFA YOLBULAN’DAYMIŞ…

                    “Kulüpler Birliği toplantısına tüm başkanlar lüks araçlarla geliyor diye araç aldırdı, sonra o aracı alınan 450 bin TL borç karşılığı Mustafa Yolbulan‘a devrettik. Çünkü aile büyükleri Mustafa Bey’e Karabükspor’a borç verdiği için kızmış, Mustafa Yolbulan aracı üzerine aldı. Ancak kullanımını Karabükspor’a bıraktı. Bu harcamaları yüzünden Ferudun Tankut’la zaman zaman sürtüşmeler yaşadık” şeklinde ifade verdiği ortaya çıktı.

AYVAZ: ” TANKUT BANKADAN 1,5 MİLYON TL PARA ÇEKMİŞ, NEREYE HARCADIĞINI SÖYLEMEDİ.” 

                      Hakan Ayvaz’ın, Tankut’tan sonra göreve gelen eski başkan Ziya Ünsal döneminde hazırlatılan bağımsız denetici raporunda yer alan ‘Faturasız deplasman giderleri’ tutanakları ile kasadan çıkan yaklaşık 1,5 milyonluk para için ise, “Başkan Tankut bankadan 1,5 milyon TL para çekmiş, parayı nereye harcadığını söylemedi, faturasını da getirmedi, bir çalışan olarak benim hesap sorma yetkim yoktu. Zaten kulüp başkanları kral gibidir. Ben de bu para kasada gözükmesin diye muhasebeleştirmek istedim ve bu nedenle bu tutanakları hazırladım. Ancak başkan bunları imzalamadı. Bunun sorumlusu da ben değilim, genel kurulda tüzük yapılırken madde konulmuş, ‘Deplasman öncesi avans verilir, sonra da tutanakla kapatılır’ denilmiş” dedi.

‘Futbolcu Araştırma Giderleri’ adı altında bazı menajerlik şirketlerine ödendiği iddia edilen yaklaşık 11 milyonluk harcamaların faturalarının asıllarının neden bulunmadığı sorusuna ise Ayvaz, “Yurtdışından faturaların aslı genelde gelmez, biz mail gelince parayı yollarız, aslı gelirse de evraklara ekleriz. Ancak aslı gelmediği için yerinde olmayabilir, paraları kimlerin tahsil ettiğini bilmiyorum, ayrıca benim dönemimde futbolcu seçmek için hiç kimse görevli değildi” diyerek ifade verdiği yani  ortaya çıktı.

Gökhan Azcan: “Adalet er geç mutlaka tecelli eder.”

KARABÜK’TE TAKIMI BU HALE GETİRENLERE YAZIKLAR OLSUN !

Karabükspor’u böyle bitirdiler…

Karabük TSO’ya Sanayici Başkan Geliyor…

 

Etiketler:

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle