Hoşgeldiniz  

Halk Sağlığı Müdürü Aranıyor

Okan Küçük | 31 Ocak 2013 | Okan Küçük, Yazar A- A+

Bunu Paylaş

HALK SAĞLIĞI MÜDÜRÜ ARANIYOR, GÖRENLERİN İNSANİYET NAMINA MÜMKÜNSE BANA YA DA EN YAKIN SAĞLIK MERKEZİNE HABER VERMELERİ RİCA OLUNUR.  (ATATÜRK MAHALLESİ AİLE HEKİMLİĞİ’NE HABER VERMENİZE GEREK YOK, ZİRA ORADA DOKTOR YOK DİYORLAR, YANİ.)

 Yer : Atatürk Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezi

Konu: Aile Hekimliği

Bi daha konu: İlgili Doktor’un yokluğu

Konunun aslı: Asıl yetkilinin ilgisizliği

Kısaca yazalım. Atatürk Mahallesi işte. Nedir canım, gelir seviyesi düşük ailelerin oturduğu, eğitim durumu nanay bi muhit yani, sonuçta. İşsiz güçsüz, serseri denilen insanların oturduğu, şehrin merkezine en yakın ama şehrin imkan ve olanaklarından en uzak mahallelerimizden biri.

İşte bu mahallede yaşayan insanlar ( kimilerine göre insancıklar yani)  ilgili yasa gereği, Aile Hekimliği uygulamasından yararlanıyorlar. Ya da yararlandıklarını sanıyorlar. Yani Sayın Vergili’nin hemen her mahalleye yaptığı SYM’lerden  Atatürk Mahallesinden olanına Aile Hekimliği için yer verilmiş. 1 tane de doktor. ( nelerine yetmez, fazlasına gerek yok ,yani.)

İlgili doktorun muayene yapacağı odası vesairesi de orda. Buraya kadar her şey tamam da, mahallelilerin ( ya işte gelir seviyesi yok denecek kadar az olan , fakir ne fakfakir insanların) bir kısmının iddiasına göre ,devlet memuru olması hasebiyle mesai saatleri içinde orada bil fiil olması gereken ilgili doktor arkadaş, oraya hafta 1 ya da 2 gün zor geliyormuş. O geldiği 1-2 günde de çoğunlukla öğleden sonraları zaten orada olmuyormuş.

İşte bu  ( kimilerine göre zavallı , aciz insancıklar )  insanların bir kısmının iddiası bu. Biz bu iddianın doğru olup olmadığını test etmek/ araştırmak için Batı Tv olarak, 28 Ocak Pazartesi günü, öğleden sonra 14:00 gibi kameralarımızı gönderdik, yoktu, ilgili doktor yoktu. Arkadaşlar bana haber verdiler, abi burada doktor yok, hemşiresine sorduk  ne zaman gelir diye , bugün daha gelmez dediler, dediler.

Ben de İl Sağlık Müdürümüzü aradım, konuyu kendilerine ilettim, sağolsunlar kendileri telefonda bize sıcak davrandılar, konuyu dinlediler ve  Aile Hekimleri ve  Toplum Sağlığı Merkezlerinin , HALK SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’ne bağlı olduğunu ve  konuyu  Halk Sağlık Müdürünün kendisine aktarıp benim telefon numaramı da  kendilerine vererek 15- 20 dakika içinde ilgili müdürün bizzat bana dönüş yapacağını düşündüğünü söylediler.

Bana dönüş yapan olmadı, bana dönüş yapılmasının  benim açımdan çok ta bi önemi yok zaten. Dönüş yapıp bilgi vererek kendilerini, ve kendi durumlarını anlatırlar sadece. BİZ DE O BİLGİLERE GÖRE YAZARIZ, SÖYLERİZ.

*

SAYIN VEKİLLERİMİZ,  İLGİLİ MÜDÜR PEK İLGİLİ DEĞİL HERALDE, BU KONU DA SİZİN ELLERİNİZDEN ÖPER, ARTIK.

Şimdi, elimizdeki bilgi net olarak şu ki,  yukarıda adı geçen mahalllede görevli olan devlet memuru doktor arkadaş, yerinde bi şekilde yok. Halk Sağlığı Müdürü de ( halkın sağlığından önemli olmasın )makamında yok (oraya müdür bey yerinde değil diye bağlamamamışlardı).

Yani, Sayın Vekillerim,  ADI GEÇEN MAHALLE DE DOKTOR YOK.

HALK SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNDE , HALK SAĞLIĞI MÜDÜRÜ YOK . BU İŞLE İLGİLENMEK VE SONUÇLANDIRMAK, SİZE DÜŞER.

Yani Sayın Vekillerim, DOKTOR YOK MÜDÜR YOK TA, ATATÜRK MAHALLESİ VAR. ŞİMDİ BU İŞİN İKİ ÇÖZÜMÜ VAR BİZE GÖRE. YA OLMAYAN DOKTOR VE HALK SAĞLIĞI MÜDÜRÜNÜ OLDURUVERİN,

YA DA VAR OLAN     ATATÜRK MAHALLESİNİ ( EĞİTİMSİZ, EFENDİM FAKİR, PARASIZ  OLARIN MUHİTİ) ORTADAN YOK EDİVERİN/KALDIRIVERİN, GİTSİN/BİTSİN YANİ.

Not: Hem Batı Tv Genel Müdürü olarak, hem Karabük’ün Sesi Gazetesi Köşe yazarı olarak, hem de   www.karabukajans78.com haber sitesi imtiyaz sahibi olarak,hepsinin ötesinde bir vatandaş bir insan olarak, bu konuyu elimizden geldiği ve gücümüzün yettiğince takip edeceğimizi olumlu-olumsuz sonucu da kamuoyu ile paylaşacağımızı beyan ve taahhüt ederiz(m)

* Not: Bu yazı 30.01.2013 tarihli Karabük’ün Sesi Gazetesi’nde de yayımlanmıştır.

Etiketler:

Halk Sağlığı Müdürü Aranıyor için 1 yorum

  1. veli dedi ki:

    Garibanların olduğu yerler de bu tarz sorunlar olur. Bu artık normaldir. Şirinevler de sıkıntı olmasın mesela o yeterli.

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle