Hoşgeldiniz  

Halkbank Binayı Boşaltıyor.

Okan Küçük | 04 Eylül 2014 | Genel, Güncel A- A+

    Yeni Belediye Binası inşaatında bir süre önce meydana gelen   toprak kayması sonucu  inşaatın yapıldığı alanın önündeki yol trafiğe kapatıldı ve çevredeki binaların tehlike içinde olduğuna  bir bankanın duvarında  ve bir alış veriş merkezinin yan tarafındaki kaldırımdan avm’ye yönelen küçük çapta çatlaklara rastlanıldığı  basın da haber olmuştu.

     Biz de ; Acaba yapılan çeşitli haberler de iddia edildiği gibi çevredeki binalar tehlike içinde mi ?

Bazı binalarda meydana gelen çatlaklar sıkıntı yaratacak boyutta mı ?

Ayrıca trafiğe kapatılan yol ne zaman tekrar trafiğe açılacak ? şeklindeki sorular sormuştuk…

      Bu sırada edindiğimiz bilgilere göre  Karabük HALKBANK Şubesi’nin binasının bazı bölümlerinde toprak kayması nedeniyle oluştuğu  iddia edilen çatlak ve bina kaymasının olduğu iddialarıyla  tedbiren  bina bu hafta sonu boşaltılacak.

      Bina da Halkbank Genel Merkezi’nin anlaşmalı olduğu bir firma tarafından ön  inceleme  yapıldığı ve    ilgili raporun inceleme yapanlar tarafından Halkbank Genel Merkezi’ne rapor verildiği ve bu  rapora istinaden boşaltma talebinin Halkbank Genel Müdürlüğü’nün talimatıyla yapıldığı edindiğimiz bilgiler arasında.

    Halkbank Karabük Şubesi personeli  6-7 Eylül 2014 tarihlerinde (bu hafta sonu) binayı tahliye edecekler.

          Yine edindiğimiz bilgilere göre Denizbank Karabük Şubesi’de bina da Bankanın anlaşmalı olduğu bir firma tarafından  inceleme yaptırıyor ve  8 Eylül Pazartesi günü  çıkacak rapora göre hareket edecekler.

      Karabük Valiliği’nin  ortaya çıkan  sonucu tespit etmek için bir  oradaki binalarda çalışan insanların  herhangi bir riski olup olmadığına dair Valilik olarak bir inceleme başlatıp başlatmayacağı da merak ediliyor.Konuyla ilgili  edindiğimiz  bilgilere,  göre bu yönde Valiliğe yazılı talep gitmiş , henüz herhangi bir cevapta gelmemiş.

    Şu ana kadar Vali’nin o civardaki işyerlerine giderek  herhangi bir ziyaret yapmaması oradaki vatandaşa en azından bir geçmiş olsun dilememesi de  oradaki bazı vatandaşlar tarafından tepki çekiyor.

     Konuyla ilgili işi yapan firmanın yetkilileri  bir açıklama yapacak mı ? Yarın konuyu takip edip  kendileriyle temasa geçerek verecekleri açıklamayı yayımlarız.

asiyangif

 

 

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle