Hoşgeldiniz  

HAVACILIK OKULU OLUP, HAVAALANI OLMAYAN TEK İLİZ.KARTALTEPE MAHALLESİ’NİN SIKINTILARI SÜRÜYOR.13.07.2016

Okan KÜÇÜK (Yazarın tüm yazıları için tıklayınız) | 13 Temmuz 2016 | Genel, Güncel, Yazar A- A+

                                                                         

  Okan Küçük Yorumluyor…HAVACILIK OKULU OLUP, HAVAALANI OLMAYAN TEK İLİZ.

              okankosehavalani2                   

              Bu başlıktaki söz  Ak Parti Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal’a ait. Sayın Uysal  Milletvekili Adaylığı döneminde  Karabük Ajans 78 haber sitemizin bürosunu ziyaret ederek şu çarpıcı açıklamaları yapmıştı.

             Uysal: “Havaalanı olmadan Karabük’ün süper ligde olması mümkün değil. Dünyaya entegre olmak için  Karabük Havalanımızı MUTLAKA YAPACAĞIZ. HAVACILIK OKULU OLUP , HAVAALANI OLMAYAN TEK İLİZ. Daha önceler de havaalanı yapılacak yer yok deniyordu.  Yerimiz  var. Ve Karabük Havalanını nasip olursa biz yapacağız.”

    Tabi bu sözler o dönemde ciddi bir hava yaratmıştı, ciddi bir beklenti yaratmıştı. Uysal vekil olursa bu iş tamam denilmişti Karabük’te…

                                                                     ***

                          KBÜ REKTÖRÜ REFİK POLAT:  “ …FANTAZİ OLARAK DÜŞÜNÜRÜZ…” DEMİŞTİ.

                                      

                  Bilindiği gibi    daha sonra şimdiki KBÜ Rektör’ü  Refik Polat; yaptığı açıklama ile “ Üniversitemizde laboratuar eksiği varken HAVAALANI benim gündemimde değil. Düşünürüz ama FANTAZİ olarak düşünürüz. Bunun Türkiye’de bir örneği varsa biz de öğrenelim. Havalanı Üniversitelerin işi değil. Üniversitenin 10 yıllık toplam bütçesini doğrudan havaalanına yatırsam bu ancak mükün olur, bu da mümkün değil . Bakın daha önce orman arazisi istenmiş RET gelmiş. Kardemir’den bir alan istenmiş , Kardemir CEVAP BİLE VERMEMİŞ.Bu havaalanı önceki Rektör Burhanettin Bey’in hayaliydi, saygı duyuyorum ama benim işim değil…” demişti.

  Son dönemlerde Karabük’e bir havaalanı yapılacak mı, yapılmayacak mı konusu orta da.Havalanı gerekli gören var, gerekli olmadığını düşünen var.

          Biz Karabük’e havalanı yapılması taraftarıyız. Karabük’ün süper lig de olmazı için havalanının olmazsa olması olduğunu düşünüyoruz.Bakalım bu konuda bir gelişme yaşanacak mı, takip edip paylaşacağız.

                                                       ***

  SAYIN UYSAL’IN ADAYLIK DÖNEMİNDE  SÖYLEDİĞİ YAPILACAKLAR LİSTESİ’NİN BİR KISMI

                                                     ***

  Raylı Sistemler Test Merkezi.

Tıbbi Cihaz Test Merkezi.

 Karabük Havalanı.

Teknokent 

Spor Müsabaka Merkezi  …

*

    Sayın Uysal, yukarıda yazdığımız gibi” Bu önemli  hedeflerimizi hayata geçirerek Karabük’ümüzü dünyaya entegre bir süper lige çıkaracağız. Bunların hepsini halkımızın destek ve duasıyla yapacağız.”demişti.

      Biz bunların hayatiyete geçirilmesi noktasında basın olarak üzerimize düşen destek var ise tabi ki siyasetçilerimizin  yanında olacağız.

          Ama bir yerden, ya da bu değerli projelerinden birinden bir an önce bir açılış/ bir başlangıç yapılmalı. Sayın Uysal’ın gerekli adımları atacağına , Karabük’e en iyi hizmetlerin getirilmesi noktasında can-ı gönülden çalışacağına inanıyoruz, vesselam…

    KARTALTEPE MAHALLESİ’NİN SIKINTILARI SÜRÜYOR

                                           3 ay kadar önce gündeme getirmiştik ama o günden bugüne yeni bir düzenleme yapılmadı. Onun için  tekrar hatırlatmakta fayda var.  Malum , Karabük’te trafik sorunu had safhada, trafik sorununun yanı sıra PARK KONUSU  da ALARM veriyor.

Vatandaşlar bu konuda çok muzdarip.  Bu noktada en çok eleştiri alan konu. OTOPARK konusu. Bu nokta da araç sahipleri ayrı, vatandaşlar ayrı şikayetçi. Araç sahipleri park edecek alanların  sınırlı olmasından şikayetçi. Vatandaşlar da hatalı park eden,  araçlardan…

             En çok konuşulan bölge, Kartaltepe Mahallesi.  Kartaltepe Mahallesi’nin hem çarşı merkezinden girişine,  hem de İl Özel İdare binasının devamındaki yolda her gün üst üste araçlar  park etmiş vaziyette.Yolun sağına soluna çift yönlü park eden araçlar trafiği da olumsuz etkiliyor.

          O yol da kaç defa düzenleme yapılacağı söylenmişti geçmişte ama olduğu gibi kaldı. Trafik akışına etki edecek bir düzenleme yapılmadı. Sadece yenileme çalışması ve asfaltlama yapıldı o kadar.

       Kartaltepe mahallesi sakinlerinin bir kısmı biz “üvey evlat” muamelesi  görüyoruz diyorlar…Biz  aktarıyoruz, kızmaca, darılmaca yok, yani.

Not: Bu yazı 13Temmuz 2016 Tarihli Karabük FARKLI Gazete’de yayımlanmıştır.

 

Etiketler:

HAVACILIK OKULU OLUP, HAVAALANI OLMAYAN TEK İLİZ.KARTALTEPE MAHALLESİ’NİN SIKINTILARI SÜRÜYOR.13.07.2016 için 1 yorum

  1. ibrahim yilmaz dedi ki:

    okan bey senin yazilarini takip etmeye calisiyorum senin cesaretindem dolayi kutlarim kartaltepe sorununa degindigin icin rafet bey umrunda degil sanada kizmasin tayip gini adam bem ne dersem o diyor herhalde cekinmezsen nu konuda desteklerini beklerim tesekkirlet

EN SON HABERLER

KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle