logo

Hayat Boyu Öğrenme Haftası Kutlamaları

Hayat Boyu Öğrenme Haftası Kutlamaları kapsamında KARES AVM’de sergi açılışı ve çeşitli etkinliklerle başladı.

Kutlamalar ilimizde bulunan tüm Halk Eğitimi Merkezlerimizde ve tüm mahallelerimizde bulunan Sosyal Yaşam Merkezlerinde ve son olarak Cumhuriyet Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezinde düzenlenen sergi açılışı ve çeşitli etkinlikler ile son buldu.

Açılış törenine, İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, Karabük Belediyesi Başkan Yardımcısı Seher Berker, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa Çalış, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Erdal Üngören, Şube Müdürleri İkram Yılmaz ve Adnan Cansız, Karabük Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Dursun Yeşiloğlu, Usta Öğreticiler kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşımızın okunması ile başlayan açılış töreni halk oyunları gösterileri ile devam etti.

Protokol konuşmaları ile devam eden programda İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş”Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüzün koordinasyonuyla bu yıl ilk defa Haziran ayının ilk haftası Hayat Boyu Öğrenme Haftası olarak belirlenmiştir. Hayat Boyu Öğrenme Haftamız kutlu olsun. İlimizde Hayat Boyu Öğrenme Haftasını etkin ve etkili bir şekilde kutlamak ve hayat boyu öğrenmenin sunduğu imkân ve fırsatları daha fazla kişiye ulaştırabilmek için Sayın Valimizin himayeleriyle ve Belediye Başkanlığımızın katkılarıyla, İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak bir dizi etkinlik programını başarılı bir şekilde gerçekleştirdik. İlk sergimizi KARES AVM’de gerçekleştirdik. Ardından ilimizde bulunan tüm Halk Eğitimi Merkezlerimizde ve tüm mahallelerimizde bulunan Sosyal Yaşam Merkezlerinde sergilerimizi açtık. Bugün de burada Beşbinevler Cumhuriyet Mahallemizde çevre mahallelerimizle beraberiz. Halk Eğitimi Merkezlerimiz üstlendikleri önemli rol ile ilim kültürünün gerçeğe dönüştüğü kurumlarımızdır. Bu kurumlarımızda hemen her alanda açılan kurslarımızla hangi yaşta olursa olsun vatandaşımıza tamamen ücretsiz ve ciddi bir eğitim imkânı sunulmaktadır. 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında, Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüz yeni bir projeyi hayata geçirdi: Hayat Boyu Öğrenen Mahalle. Mahallelerimizde başlattığımız kurs seferberliği ile de yine İlimiz bu hizmette bir adım öndedir. Her mahallemizde bulunan Belediyemize ait sosyal yaşam merkezlerimiz o mahallede yaşayanlar için birer kurs merkezi; eğitim, öğretim ve kültür merkezi gibi çalışmakta ve bu etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Bu kapsamda Belediye Başkanımız Sayın Rafet Vergili, Başkan Yardımcımız Sayın Seher Berker hanımefendi nezdinde tüm personeline teşekkür ediyorum. Bu yıl çeşitli alanlarda açılan 477 ayrı kurs programı ile 8.690 kursiyerimiz bu merkezlerden faydalandı. (Önümüzdeki yıl salgın sürecinin bitmesiyle çıtayı daha da yukarıya çekmek istiyoruz.) Birazdan sergimizi de gezeceğiz her biri sanat eseri niteliğindeki el emeği göz nuru, birbirinden güzel bu eserler kursiyerlerimizin gayreti ve çalışmasıyla oluyor. Bu özveriyle emek, esere dönüşüyor. Saygıdeğer katılımcılar sözlerimin sonunda, tekrar teşrifleriniz için teşekkür eder, başta eğitim süreci ve faaliyetlerimizde bizlere her zaman ufuk olan, destek olan himaye eden Sayın Valimize, Karabük Eğitimine verdiği destek, işbirliği ve sosyal yaşam merkezlerimiz ile verdiği büyük katkılardan dolayı Belediye Başkanımız Sayın Rafet Vergili’ye ve siz değerli İl Yöneticisi arkadaşlarıma, kurslarımıza katılmak suretiyle destek olan kursiyerlerimize, öğretmen ve usta öğreticilerimiz ile personelimize ve idareci arkadaşlarıma teşekkür ediyor. Hepinize saygılarımı sunuyorum dedi.

Karabük İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş ve Karabük Belediyesi Başkan Yardımcısı Seher BERKER’in konuşmasının ardından, programa katılan heyet tarafından kursiyerlere sertifikalarının verilmesi ile devam eden programda İşaret Dili kursunu tamamlayan kursiyerler tarafından şiir ve türkü işaret dili ile söylendi.

Program Karabük Halk Eğitimi Merkezi Usta Öğreticilerinin seslendirdiği müzik dinletisinin ardından açılışı gerçekleştirilen serginin gezilmesi ile program son buldu.

Hayat Boyu Öğrenme Haftası Kutlamaları kapsamında KARES AVM’de sergi açılışı ve çeşitli etkinliklerle başladı.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ