logo

Hazır Bulunuşluk Sınavı Gerçekleştirildi

Karabük Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçeme ve Değerlendirme Merkezince Merkez İlçede 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileri için “Hazır Bulunuşluk” sınavı gerçekleştirildi.

Yeni eğitim öğretim yılında öğrencilere en iyi imkanların sunulması ve en yüksek verimin elde edilmesi amacıyla yapılan “Hazır Bulunuşluk” sınavında, her öğrenciye sınav karnesi çıkarılacak, öğrencileri bir önceki yıldan kalan konu eksiklerini görecektir. Ayrıca okul idarecilerine ve öğretmenlere ders ders öğrenci başarı düzeylerini gösteren sınav karneleri verilecektir. Okullar tespitler doğrultusunda çalışmalarını yürütecekler ve öğrenciler bireysel ve grup gelişimlerini yakından takip edebileceklerdir.

Kapsayıcı bir yaklaşımla hazırlanan “Hazır Bulunuşluk” sınavı’nın hazırlanmasında emeği geçen Ölçme ve Değerlendirme Merkezi personeline teşekkür eden İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, bu çalışmanın İlimizin akademik başarı çıtasının yükseltilmesinde büyük kazanım sağlayacağını belirterek “Öğrencilerimize öncelikle başarılar diliyorum. Erken çocukluktan lise mezuniyetine kadar çocuklarımızın izlenmesi, değerlendirilmesi, geliştirilmesi ve yönlendirilmesi amacıyla değişimleri izleme fırsatı sunan hazır bulunuşluk uygulaması bize bir yol haritası olacaktır. Çocuklarımızın her ders ve düzeyde yeterliliklerinin belirlenmesi, izlenmesi ve desteklenmesi için bir rehber niteliği taşıyacaklardır. Öğrencilerimize gerek akademik anlamda gerekse sosyal, kültürel ve sportif anlamda gelişimlerinin sürekli takip edilmesi ve onlara zaman zaman geri dönütler verilmesi eğitim sürecinin en önemli köşe taşlarından biridir. Bu bağlamda, günümüzde etkili eğitim sistemlerinin de kullanıldığı, öğrencilerin yapabilirliklerinin tanımlanarak net bir şekilde ortaya konulduğu “Yeterlilik Temelli Ölçme Değerlendirme Sistemi” uygulamaları bu anlamda bir imkândır. Tüm öğrencilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. ” ifadelerine yer verdi

Karabük Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçeme ve Değerlendirme Merkezince Merkez İlçede 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileri için “Hazır Bulunuşluk” sınavı gerçekleştirildi.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ