logo

Hedef : Her Yıl 100 Km Sıcak Asfalt

2021 yılı asfalt sezonu, Vali Fuat Gürel, Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş ile il protokolünün katılımıyla Safranbolu Yukarı Çiftlik Köy yolundan başladı.

Bahar ayları ile birlikte köylerde yol genişletme ve düzenleme çalışmalarına başlayan Karabük İl Özel İdaresi, altyapısı ve yolu hazır olan köylerde sıcak asfalt çalışmalarına başladı. Vali Gürel, Karabük Milletvekilleri ve İl Protokolü 2,5 km’lik Safranbolu Yukarı Çiftlik Köy yolunda devam eden sıcak asfalt çalışmalarını inceledi. Sıcak asfalt çalışmalarını yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun’dan bilgiler alan Vali Fuat Gürel, Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş görevli personele çalışmalarında kolaylıklar dilediler. 

Kazasız, belasız bir sezon temennisinde bulunan Vali Fuat Gürel, 5-6 km’lik bir asfaltın serildiğini ifade ederek “Safranbolu ilçemize bağlı Yukarı Çiftlik Köyümüzde de asfalt programımızı devam ettiriyoruz. Her sene 100 km sıcak asfalt hedefimiz var ve onu gerçekleştiriyoruz, son üç yıl içinde ortalama yıllık 100 km’lik asfalt serimi yapıldı, bu sene de inşallah yaklaşık 100 km’lik asfaltı ilimize ve ilçelerimize kazandırmış olacağız. 2005 yılında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla başlayan ve köylerimizin alt yapı hizmetlerini belli bir aşamaya getiren önemli bir proje olan KÖYDES projesini devam ettiriyoruz. İl Özel İdaremizin kendi imkânlarıyla destekler veriliyor, köylerimizin bütün ihtiyaçlarını karşılamak adına içme suyu, kanalizasyon bazı yerlerde sulama suyu ile alakalı köy içi tanzim çalışmalarımız da devam ediyor. Şehirde hangi hizmetler varsa köylerimizde de bunu gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Bunun için Milletvekillerimizle birlikte ilgili Bakanlıklarımızdan kaynaklar sağlıyoruz, İl Özel İdaremizin imkânlarını artırmaya çalışıyoruz. İl Genel Meclisi üyelerimiz köylerimizdeki eksiklikleri tespit edip Kaymakamlarımızla beraber yatırıma dönüştürmeye çalışıyorlar, bizlerde İl Özel İdaremizle gerekli destekleri vererek köylerimizdeki eksiklikleri tamamlamaya çalışıyoruz. İnşallah bu senede 100 km sıcak asfaltı köylerimize kazandırmış olacağız, ben tekrar hayırlı olmasını diliyorum. İl Özel İdaremizde başta yöneticisinden, operatöründen, işçisine kadar tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum, gerçekten büyük gayretler var. İnşallah kazasız belasız bir dönem geçiririz ve vatandaşlarımızın sorunlarını gidermiş oluruz. Emek veren Milletvekillerimize, Kaymakamlarımıza, İl Genel Meclis Başkanımıza ve İl Genel Meclis üyelerimize, il başkanımıza, muhtarlarımıza ve bütün emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”diye konuştu. AK Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş yaptığı konuşmasında “Sıcak asfalt sezonunun hayırlı olmasını ve çalışmaların başarılı geçmesini temenni ediyorum.”dedi. 
AK Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal, “Bu hizmetlerin ülkemize, milletimize ve köylülerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”dedi.Safranbolu Asfalt sezonu açılışına Vali Fuat Gürel, Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş ile birlikte İl Jandarma Komutanı Kd. Albay Bahtiyar Yılmaz, İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, AK Parti İl Başkanı İsmail Altınöz, kurum müdürleri, İl Genel Meclis Üyeleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile Yukarı Çiftlik Köyü sakinleri katıldı.

2021 yılı asfalt sezonu, Vali Fuat Gürel, Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş ile il protokolünün katılımıyla Safranbolu Yukarı Çiftlik Köy yolundan başladı.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ