logo

II. ve III. Eğitim Bölgesi Okul Müdürleri ile Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ Başkanlığında, Müdürlük Yöneticileri ve II. ve III. Eğitim Bölgesi Okul Müdürlerinin katılımıyla çevrimiçi Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda Yüz Yüze, Dijital ve Uzaktan Eğitim Faaliyetleri, Tablet Bağışı, Okulum Temiz Belgesi, EBA Destek Noktaları, EBA’ya Erişim, Ders Programları, Zümreler Projeler ve Yarışma konuları hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

“Öğretmenlik Mesleği Fedakârlık Mesleğidir.”

Toplantıda, İl Millî Eğitim MüdürüNevzat AKBAŞ yaptığı değerlendirmede Öğretmenlik mesleği fedakârlık mesleği olduğunu vurgulayarak: “Yüz yüze eğitim sürecinde birlikte hareket ederek ve fedakârlık göstererek süreci başarılı bir şekilde idame ettirdik. Bu anlamda sizlerin nezdinde tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

“Öğrenci ve Velilerin Moral ve Motivasyonu Bizler İçin Çok Önemli.”

Bakanlığın açıklamaları doğrultusunda Merkezi Sınavlarda öğrenciler tüm müfredattan sorumlu olduğunu belirten AKBAŞ: ” 04 Ocak tarihine kadar süreç çevrim içi eğitim ile devam etmektedir. Ders programlarımıza dikkat edelim. Bu salgın sürecinde rehberlik öğretmenlerimize büyük görev düşüyor. Online eğitimleri yakından takip edelim. Öğrenci ve velilerimizi yönlendirme, moral ve motivasyon konusunda destek olalım. Rehberlik öğretmenlerimiz ile sürekli istişare içerisinde olalım. İstikrar ve takibin neticesinde başarıyı yakalarız.” ifadelerine yer verdi.

“Bizi Güçlü Kılan Şey Birlikte Hareket Etmemizdir.” 

Bakanlığın talimatlarını harfiyen yerine getirilmesine dikkat çeken AKBAŞ: “Bizi güçlü kılan şey birlikte hareket etmemizdir.Sayın Bakan ve Bakan Yardımcıları sık sık toplantılar gerçekleştiriyoruz. Bize verilen talimatları yerinde ve zamanında yerine getirerek sürecin sorunsuz bir şekilde tamamlanması için çalışıyoruz. Buna örnek teşkil edecek olursak, kısa zaman içerisinde hızlı hareket ederek ‘Okulum Temiz Belgesi’ni tüm okullarımız aldı. Tablet bilgisayar ihtiyacı olan öğrencilerimiz için de çalışmalarımız devam ediyor. Hayırsever İş İnsanlarımız ve sanayicilerimiz destek vereceklerini bildirdiler. Sizler de bu çalışmada kardeş kurumlarınızdan gönüllü öğretmen, veli, bölgenizdeki esnaf ve hayırseverden destek alabilirsiniz. EBA Destek Noktalarımızda faal bir şekilde çalışıyor. İnşallah uzaktan eğitime ulaşamayan öğrencimiz kalmayacak. Bir diğer konu ise Karabük Eğitim Ailesi olarak Kan ve Plazma bağışlama kampanyası başlattık. Sizleri 09 Aralık 2020 Çarşamba günü Kızılay Merkezinde kan ve plazma vererek hayat kurtarmaya davet ediyorum.” diyerek sözlerine son verdi.

İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ Başkanlığında, Müdürlük Yöneticileri ve II. ve III. Eğitim Bölgesi Okul Müdürlerinin katılımıyla çevrimiçi Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ