logo

İki Halka’da TÜBİTAK ile Eklendi

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Çağrısı kapsamında Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından hazırlanan “Karabük Bilim Şenliği; Emeğin Başkenti Bilimle Buluşuyor” isimli projesi TÜBİTAK tarafından Türkiye genelinde desteklenen 53 proje arasında yer aldı.

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Çağrısı kapsamında Safranbolu Şehit Murat Akdemir Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından hazırlanan “Safranda Hayat Var” isimli projemiz yine TÜBİTAK tarafından desteklenen projeler arasında yer aldı.

TÜBİTAK 4007 ve 4004 Projeleri kapsamında desteklenen projeler ile ilgili değerlendirmelerde bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ, Strateji Geliştirme Şube Müdürü Adnan CANSIZ’a Proje Yürütücüsü Bünyamin ŞAKAR ve Mehmet YILMAZ’a ayrıca Erasmus İl Koordinatörü Mahir Emre DOĞUŞ’a, Ar-Ge çalışanı ve Murat YAVUZ ile projelerin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkürlerini ileterek başladığı konuşmasında “İlimiz, proje kenti olması noktasında istikrarlı çalışmasına bundan sonra da devam edecek ve bu tür projelere imza atacaktır. Hazırlanan projelerle öğrencilerimiz; bilim kültürünü geliştirecek, bilimsel olguları fark edecek, merak duyguları, araştırma, sorgulama ve öğrenme isteklerini artıracaktır.

2023 Eğitim Vizyonu’nun temel amacı “Mutlu Çocuklar Güçlü Türkiye” doğrultusunda bu projelerimizle çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirme yolunda büyük adımlar atıyoruz ve atmaya devem edeceğiz.” dedi.

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Çağrısı kapsamında Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından hazırlanan “Karabük Bilim Şenliği; Emeğin Başkenti Bilimle Buluşuyor” isimli projesi TÜBİTAK tarafından Türkiye genelinde desteklenen 53 proje arasında yer aldı.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ