Hoşgeldiniz  

İl Dernekler Müdürlüğünden Duyuru

Okan Küçük | 17 Ağustos 2018 | Genel A- A+

Bunu Paylaş

                    Karabük İl Dernekler Müdürlüğü’nden yapılan açıklama da , uyuşturucuyla mücadele alanında ilimizde bir dernek olmadığı ve bu konuda dernek kurmak isteyenlere kuruluş çalışmalarında yardımcı olunacağı ifade edildi.

              İl Dernekler Müdürlüğü’nden yapılan açıklama da; “Uyuşturucu kullanımının yaygınlaşması toplumların bugününü ve yarınını tehdit eden, özellikle genç kuşakları esir alan çok katmanlı, çok boyutlu bir sorun haline dönüşmüştür.Bireyin ruh ve beden sağlığında açtığı derin yaralar yanında, toplum bünyesinde de tahribatlara neden olan uyuşturucu kullanımına bağlı asayiş sorunları, ekonomik ve sosyal sıkıntılar da artırmaktadır.Bu konuda, devletin ve milletin el ele vermesi, tam bir dayanışma ve seferberlik ruhuyla hareket etmesi gerekmektedir. 

               Bu nedenle “İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığının 08.08.2018 gün ve 3697 sayılı yazısı ile Ulusal Uyuşturucu ile Mücadele Eylem Planı 2018-2023”kapsamında her ilde en az bir tane olmak üzere, uyuşturucu ile mücadele alanında faaliyet gösterecek derneklerin kurulması ve bu alanda kurulacak derneklerin uyuşturucu ile mücadelede etkin rol almasının teşvik edilmesi istenmiştir.İlimizde bu konuda faaliyet gösteren Dernek bulunmamaktadır. Konunun önemi dikkate alındığında bu konuda faaliyet gösterecek bir dernek kurulmasının faydalı olacağı değerlendirilmektedir.Bu nedenle İlimizde bu konuya ilgi duyan gönüllülerden dernek kurmaları halinde Valiliğimizce derneğin kuruluş çalışmaları konusunda yardımcı olunacaktır.” ifadelerine yer verildi.

EN SON HABERLER
KARABÜK AJANS 78 internet haber sitesi ‘Basın Meslek İlkeleri’ne uymaya söz vermiştir. karabukajans78.com İhlas Haber Ajansı (İHA) resmi abonesidir.Karabük Ajans 78 Haber Sitesi. Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle