logo

İl Millî Eğitim Müdür V. AKBAŞ’tan LGS Mesajı

Karabük İl Milli Eğitim Müdür VEkili Nevzat Akbaş ,hafta sonu yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ile ilgili mesaj yayımladı.

Akbaş mesajında;”Bir eğitim öğretim yılını daha geride bırakmanın heyecanı içindeyiz. Ülkemizi ve dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi nedeniyle bu yıl hep beraber farklı bir eğitim öğretim sürecini deneyimledik. Öğrencilerimiz Bakanlığımızın sunduğu ve tüm dünyanın övgülerine mazhar olan teknik altyapı sayesinde evlerinden öğretmenleri ve sınıf arkadaşları ile buluştular ve sınıf ortamındaymış gibi etkileşimli derslerini takip ettiler. Bu kapsamda süreci en iyi şekilde yönetmek adına bizler de sürekli olarak sahayı kontrol ettik, gelişmeleri takip ettik ve çocuklarımıza, gençlerimize en iyi hizmeti sunmaya gayret gösterdik. Öncelikle bu süreçte üstün bir gayret göstererek ” okul her yerde” deyimine gerçek anlamı ile mana veren idareci, öğretmen ve tüm eğitim camiamıza teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.

Gerçekleştirdikleri üretim ile Pandemi sürecinde İlimize, Ülkemize ciddi katkı sağlayan Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerimizin yönetici, öğretmen, öğrenci ve personeline ise gösterdikleri özveri, performans ve diğergamlık için ayrıca teşekkür ediyorum. 

Bilindiği üzere Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına Giriş Sınavı 20 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilecektir. Ortaokullarımızdan mezun olan öğrencilerimizin sınava girme zorunlulukları yoktur. Öğrencilerimizin adrese dayalı olarak bir üst öğretim olan liselere yerleştirmelerine yönelik kontenjan çalışmaları büyük bir titizlikle yapılmış olup, bu konuda hiçbir öğrencimizin mağdur olmaması için her türlü önlem alınmıştır.

Merkezi sınavla öğrenci alacak liselerimize giriş sınavı için ilimizde 71 okul hazırlanmış olup, gerek sosyal mesafe ve gerekse hijyen konusunda tüm tedbirler en üst seviyede alınmıştır.

Öğrencilerimiz hazırbulunuşluk, ilgi ve yeteneklerine göre bir üst öğretime geçişlerinde velileri ve öğretmenlerinin de yardımı ile en doğru kararı verecek, en iyi seçimi yapacaklardır.

Sınav; bir ölçme aracı olarak değerlendirilmeli ve sonucu bizler için daha planlı, daha gayretli ve daha verimli bir çalışma sürecine pencere aralamalıdır.

Bu vesile ile tüm öğrencilerimize iyi tatiller diliyor, tatilin; vazgeçilmezi kitap okuma ile birlikte gezmeye, eğlenmeye, sevdiklerimizle vakit geçirmeye ve hobilerimize de zaman ayırmaya vesile olmasını temenni ediyor; sınava girecek tüm öğrencilerime başarılar diliyorum.”

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ