logo

İl Millî Eğitim Müdürü Nevzat AKBAŞ’ın Yükseköğretim Kurumları Sınavı Mesajı

Gençlerimiz, Cumartesi ve Pazar günü büyük bir emek ve özveriyle hazırlandıkları Yükseköğretim Sınavına (YKS) girecekler. Öğrencilerimizi bir üst öğretime uğurlamanın verdiği gurur ile velilerimizle birlikte bizler de onların heyecanına ortak oluyoruz.

Sevgili Gençler;

Sizler öğrenim hayatınız boyunca çalıştınız ve kendinizi geleceğe hazırlamanın gayretinde oldunuz. Sınavlar eksiklerimizi görmeye, kendimizi tanımaya ve ileriki hedeflerimiz doğrultusunda yeni planlar yapmaya sevk eden, aynı zamanda da bizlere çalışma azim ve gayreti veren ölçme araçlarıdır. Bu manada düşündüğümüzde hayatta üstesinden gelemeyeceğiniz hiçbir engelin olmadığının farkına varacaksınız.

Büyük ve Güçlü Türkiye’mizin en önemli gücü geleceğimizin teminatı siz gençler olduğunun bilinciyle sizlerden tek beklentimizin, iyi yetişmiş bireyler olarak hayata atılmanız olduğunu bilmenizdir. Her birinizin yetenekleri ve ilgi alanları farklı farklıdır. Önemli olan kendimizi keşfetmemiz ve gelecek planlarımızda en doğru rotayı çizmeye çalışmamızdır.

Tüm dünyanın gündemi olan Covid-19 Pandemisi tedbirleri kapsamında sizlerin sağlığı ve sınav güvenliği açısından tüm önlemler en üst düzeyde alınmıştır.

Okullarımız ve öğretmenleriniz heyecanla sizleri beklemektedirler. 

Bu vesile ile çocuklarının geleceği, mutluluğu ve başarısı için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan velilerimize ve onları bilgi, beceri ve deneyimleriyle bu mutlu süreçlere hazırlayan meslektaşlarıma şükranlarımı sunuyor, sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. 

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ